Facebook Google+ Twitter

Nowy selekcjoner przeciwieństwem Smudy

Kiedy obserwowałem go na jednym z ostatnich treningów Ruchu Chorzów, zdawał się być jak pan młody, tuż przed zaślubinami. Gotowy do nowej drogi życia, choć nieco zakłopotany. Waldemar Fornalik jest o krok od objęcia reprezentacji Polski.

Zakłopotany, bo stojący u bram nowej przygody w swoim piłkarskim życiu. Bo przejmie ster po selekcjonerze niezwykle charyzmatycznym. Smudę na szkoleniowca reprezentacji namaścił przecież naród. Ludzie mu uwierzyli, a właściwie jego wynikom, bo za Franzem stały spektakularne sukcesy.

Drużyny prowadzone przez Fornalika nigdy nie zdobyły 3 bramek w 5 minut, nigdy też nie sięgnęły po mistrzostwo kraju. Do bram elitarnej Champions League "Waldek King" nawet nie miał okazji zapukać, zaś Smuda po dziś dzień szczyci się, że jego zespół, jako ostatni, wywalczył do niej awans. I to w jaki sposób. Jak efektownie!

Natomiast Fornalik zawsze był trenerem, dla którego ważny był przede wszystkim wynik, a nie styl gry. Nie mógł pozwolić sobie i swoim podopiecznym na 80 minut chodzonego i dramatyczny, lecz szczęśliwy, finisz na ostatnich metrach. Pewnie dlatego, że nigdy nie dysponował piłkarzami tej klasy co Smuda.

Smuda więc "czynił cuda", a Fornalik "nalewał z pustego". I tutaj oczywiście da się znaleźć między oboma wspólny mianownik - nadprzyrodzone zdolności.
Fornalik nigdy jednak nie urastał w piórka, a co za tym idzie, jest skłonny do dyskusji z pozostałymi trenerami. Kogoś takiego własnie szuka PZPN. Nie takiego, który schroni się pod parasolem prezesa, a po katastrofie zwinie manatki bez jakichkolwiek tłumaczeń. To już przerabialiśmy w minionych latach.

W swoim CV Fornalik zapisać może sobie dobrą znajomość z nestorem polskich trenerów - Orestem Lenczykiem. 70-letni mistrz Polski nie każdemu na spoufalanie się pozwala. Kiedyś przekonał się o tym http://www.youtube.com/watch?v=zCbFICcAYr0 Dariusz Pasieka. Lenczyk za Smudą nie przepada, Fornalika traktuje jak syna.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 28.06.2012 22:36

Interesujący opis

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.