Facebook Google+ Twitter

Nowy sezon Łowców Przygód

17 zupełnie nowych odcinków odkrywających zapomniane tajemnice, pokazujących niezwykłe miejsca Polski i rozwiązujących intrygujące zagadki, zapowiedzieli właśnie Łowcy Przygód.

To działająca społecznie grupa pasjonatów polskiej historii i turystyki niekonwencjonalnej. Twórcy chcą, by widzowie sami wybrali kolejność tworzonych materiałów.

Łowcy Przygód zainaugurowali swoją działalność w sieci rok temu reportażem o mrocznej tajemnicy opuszczonej świątyni ewangelickiej na Dolnym Śląsku. Jednocześnie zainterweniowali w sprawie rozkradanego zabytku w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz w prokuraturze. Udało im się nie tylko zwrócić uwagę mediów ogólnopolskich, ale i wywalczyć stanowcze działania ze strony czynników urzędowych, ratując tym samym zabytkowy obiekt.

W tym samym czasie zaprezentowali też intrygujące zakątki Dolnego Śląska, które były inspiracją dla “Zaginięcia Ethana Cartera” – nowatorskiej gry przygodowej uhonorowanej w tym roku nagrodą BAFTA! Materiał o grze przetłumaczono na cztery języki – angielski, niemiecki, francuski i rosyjski.Wszystkie reportaże tworzone i publikowane są pro publico bono. Inicjatywa jest całkowicie niekomercyjna. – Promujemy polską twórczość i rodzimą turystykę alternatywną – mówi Mateusz Stan z Łowców Przygód. – Dlatego też działamy społecznie. Nie chcemy komercjalizować dostępu do wiedzy, która promuje nieznane zakątki naszego kraju i historie z nimi związane.

– Dostajemy mnóstwo listów z propozycjami tematów – wspomina Marcin M. Drews. – Dlatego też decydowaliśmy się oddać w ręce widzów decyzję, które materiały mamy zrealizować w pierwszej kolejności. Przewidujemy sześć odcinków rocznie, a zaprezentowaliśmy aż 17 propozycji, na które można głosować na naszym profilu na łamach Facebooka.

Równocześnie z głównym cyklem prowadzone są serie Mini, Vlog oraz najnowsza – Underground, która skupia się na tzw. urban exploringu, czyli penetracji miejsc opuszczonych, w tym dawnych fortyfikacji, średniowiecznych kopalni, lochów i opuszczonych fabryk.

Większość proponowanych tematów omawia atrakcje Dolnego Śląska, bowiem Łowcy rezydują we Wrocławiu. Twórcy obiecują jednak, że wkrótce zdobędą dofinansowanie, które pozwoli im rozszerzyć działalność na cały kraj.

Na materiały do II i III sezonu głosować można na profilu facebook.com/LowcyPrzygod. Wśród uczestników rozlosowane zostaną firmowe koszulki Łowców Przygód.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.