Facebook Google+ Twitter

Nowy sezon - może zacząć tańczyć?

Wakacje dobiegają końca - czas wziąć się do pracy i rozpocząć nowe wyzwania! Wielu z nas marzy o rozpoczęciu swojej drogi tanecznej, o kursie tańca dla siebie. Jesień, to najlepszy czas, bo szkoły tańca oferują nowe atrakcje.

Salsa w Salcity Dance Studio / Fot. Michał WłodarczykWedług mnie, najlepszą techniką taneczną dla każdego, kto pragnie rozpocząć przygodę z tańcem, jest salsa.

Salsa łączy w sobie wszystko to, co najlepsze w tańcu. To taniec, w którym partnerzy odzwierciedlają swoje emocje. Może więc być pełen pasji, dynamiki ruchu i ostrych zwrotów, by za chwilę przeistoczyć się w romantyczny, zmysłowy i spokojny. Wszystko zależy od tego, co podpowiada nam muzyka oraz wyobraźnia, bo salsa, to taniec bez ograniczeń.

Salsa, to także przede wszystkim taniec stosunkowo łatwy, który dla zwykłego "nie-tancerza" jest prosty w opanowaniu. Po kilku lekcjach można wybrać się na salsotekę i tam wypróbować wszystko, czego nauczyliśmy się na zajęciach. Bo na takich salsowych imprezach atmosfera jest niebywała - panie bez skrępowania proszą do tańca panów, wszyscy są uśmiechnięci i zachowują się, jakby znali się "od lat". To chyba dlatego salsa jest taka zaraźliwa, a środowisko salsowe w Polsce ciągle się rozrasta.

Jeśli już zdecydowaliśmy, że salsa będzie tym, czego chcemy spróbować, pozostaje pytanie - gdzie i od kogo sie uczyć?

Jak wybrać szkołę tańca?

Jest wiele szkół tańca w Łodzi, oferujących salsę. Moim zdaniem, jeśli chcemy uczyć się tańca, uczmy się od najlepszych. Jak znaleźć ich w całym tanecznym gąszczu?

Otóż, dobry instruktor, dobry tancerz, to przede wszystkim tancerz rozpoznawalny w szerszym środowisku. Szukaj więc instruktorów, którzy prowadzą zajęcia i warsztaty taneczne w całej Polsce, nie tylko w swoim mieście. Szukaj tych, którzy biorą udział w kongresach salsowych w Polsce i za granicą - prowadzą na nich zajęcia, prezentują na scenie swoje pokazy (pokazy swoje oraz swoich formacji tanecznych). Bo jeśli ceni ich środowisko taneczne, to znaczy, że są dobrzy w tym, co robią. Sprawdzisz to, czytając CV instruktora lub wpisując jego nazwisko w wyszukiwarkę internetową - ceniony i dobry instruktor na pewno pojawi sie w wielu linkach do wydarzeń tanecznych. Taki instruktor będzie też miał bogaty zbiór filmików, prezetujących jego pokazy i warsztaty.

Następnym kryterium w doborze instruktora są jego kursanci. Najlepsi instruktorzy to ci, którzy mogą pochwalić się dużą ich liczbą. Szukaj też instruktorów, którzy prowadzą zajęcia dla zaawansowanych - to świadczy o tym, że ich kursanci uczą się u nich "od lat", a więc są zadowoleni z ich usług. Jeśli chodzi o salsę, stawiaj na instruktorów z renomą - tych, którzy kształtowali środowisko taneczne w Twoim mieście.

W Łodzi jest kilka dobrych szkół, mających w swym reperuarze naukę salsy. Warto wybrać jedną z nich i rozpocząć, być może, nowy etap w życiu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Znakomity artykul & Zaproszenie dla Pań i Panów do nauki Salsy!*5 Pozdrawiam serdecznie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.