Facebook Google+ Twitter

Nowy sezon w DKF - CEiIK Olsztyn

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-09-29 17:08

1 października w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie przy ul. Parkowej 1, rozpoczyna się nowy sezon Dyskusyjny Klub Filmowy. I tak zapraszamy na:

plakat filmowy / Fot. plakat filmowy1 października

BERLIN CALLING

reż.: Hannes Stőhr, RFN 2008; muzyka: Paul Kalkbrenner, 100’

Świat berlińskiej sceny techno pokazany od środka - jako pretekst do przemyśleń nad postawą artysty nie mogącego zrealizować swoich planów i decydującego się na swoistą emigrację wewnętrzną w świat narkotyków. Przejmujący obraz autodestrukcji człowieka nie potrafiącego nawiązać kontaktu z otoczeniem - i uciekającego od oceny samego siebie. Doskonała ścieżka dźwięków!

 / Fot. plakat filmowy8 października
RUSAŁKA (Rusalka)
reż.: Anna Melikian, Rosja 2007, 120’


Bohaterka ma na imię Alisa (Alicja) - i tak jak bohaterka powieści Lewisa Carrola usiłuje zrozumieć i opisać świat naszej współczesności metodami dziecięcej fantazji. Film porównywano do francuskiej „Amelii” - nie jest to jednak dobre porównanie; film Anny Melikian jest nie tylko przypowieścią o świecie widzianym oczami młodości - jest delikatnym, subtelnym
studium zderzenia świata dziecka ze światem dorosłych. I w tym leży jego wielka siła…

 / Fot. plakat filmowy15 października
WINO TRUSKAWKOWE
reż.: Dariusz Jabłoński, Polska 2008, 109’


Udana adaptacja „Opowieści galicyjskich” Andrzeja Stasiuka, doskonale oddająca natrój i specyficzny humor literackiego pierwowzoru wraz z jego magicznym realizmem. Świat bohaterów filmu istnieje gdzieś na obrzeżu tego, co uznajemy za świat prawdziwy i ważny; chyba jednak świadome oddalenie od polityki i gonitwy za konsumpcją sprawia, że są oni bardziej prawdziwi i ludzcy niż goście pierwszych stron gazet.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.