Facebook Google+ Twitter

Nowy sezon w Nowym Teatrze

Nowy Teatr przedstawił dziś program artystyczny w sezonie 2008/2009. Co czeka widzów? - Będą spektakle, wystawy, światowe koprodukcje teatralne, inscenizacje blogów, spotkania autorskie, rozmowy o sztuce z wielkimi scen teatru i widzami.

 / Fot. Monika BabulaOd kiedy Nowy Teatr został pozbawiony stałego miejsca pobytu, już kilka sezonów z dobrym skutkiem funkcjonował tułając się tu i tam. Tym razem, z rozpoczęciem nowego sezonu repertuarowego, jest nadzieja, że Nowy Teatr będzie miał swój azyl. Siedziba ma powstać na terenie bazy Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania przy ul. Madalińskiego 10/16 w Warszawie.

Konkurs architektoniczny na projekt teatru

16 września został ogłoszony dwuetapowy konkurs architektoniczny na opracowanie koncepcji wielofunkcyjnego centrum kulturalnego Nowego Teatru. W skład jury wchodzą: Bohdan Paczowski, Jacej Lenart, Jerzy Gurawski, Stefan Jackowski, Jerzy Juk Kowarski, Marek Kraszewski, Anda Rottenberg, Małgorzata Szczęśniak, Hubert Trammer oraz Krzysztof Warlikowski. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w kwietniu 2009 roku.

Plany, plany, plany ...

Budowa wielofunkcyjnego centrum kulturalnego ,,Nowy Teatr'' to pierwsze od kilkudziesięciu lat przedsięwzięcie na taką skalę. W hali z 1927 roku, która w 2008 roku wpisana została do rejestru zabytków, w przyszłości ma powstać sala widowiskowa ze sceną na 450 miejsc, duże zaplecze teatralne, księgarnie, kawiarnia z oranżerią, a także przestrzeń, gdzie będą odbywać się wystawy, konferencje, seminaria, itp.
Jest również zamysł na zorganizowanie miejsca kształcenia dzieci i młodzieży, miejsca edukujące małych aktorów i nie tylko. Jeśli chodzi o edukację, ma powstać również ogromna ,,kulturalna'' biblioteka.

Wszystko to są plany, jednak jak mówią dyrektorzy Nowego Teatru, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, do końca 2012 roku powstanie centrum ,,Nowy Teatr''.

Aktorzy rozpoczęli ,,rok teatralny''

Stara, przedwojenna hala, teren wokół niej również mało malowniczy. A tutaj na tle ruin dawnego Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania ,,gwiazdy'' polskiego sceny. Na pierwszą konferencję, rozpoczynającą nowy sezon 2008/2009 w Nowym Teatrze przybył aktor Jacek Poniedziałek. Nie zabrakło Magdaleny Cieleckiej i Andrzeja Chyry, Mai Ostaszewskiej, Zygmunta Malanowicza i Macieja Sztura.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.