Facebook Google+ Twitter

Nowy singel z debiutanckiej płyty Vapour Trails

Piosenka "Postcard From Serbia" trafiła na drugi singel promujący album "Vapour Trails" warszawskiej grupy Vapour Trails.

 / Fot. materiały prasoweVapour Trails to alternatywny zespół gitarowy z Warszawy. W swojej twórczości łączy drapieżne gitarowe granie z pulsującym rytmem. Skład zespołu to: Krzysztof Rychard (śpiew, gitara), Mikołaj Harasimiuk (gitara), Marcin Banasiak (perkusja), Rafał Ptaszyński (bas).Ich debiutancka płyta (pod tym samym tytułem) ukazała się w sierpniu tego roku nakładem Sonic Records. Producentem albumu jest Piotr Zabrodzki, znany m.in. z zespołów Baaba, czy Lxmp.

Jeszcze pod poprzednią nazwą (Phantom Taxi Ride) zespół zdobył nagrody Grand Prix i Fanów Republiki na festiwalu In Memoriam im. Grzegorza Ciechowskiego oraz Grand Prix na Rock In Mińsk Fest, gdzie jury w składzie Olaf Deriglasoff, Marek Wiernik, Wojciech Rodek i Jakub Bakuła przyznało im jednogłośnie tę nagrodę.

Jako PTR zespół został zaproszony przez Piotra Stelmacha na trzy kolejne składanki Polskiego Radia: „Offensywa 1”, „Offensywa 2”, oraz „Offsesje”, prezentujące według dziennikarza najciekawsze gitarowe i elektroniczne młode zespoły. Zespół wydał na nich kolejno utwory: „Leave You Alone”, „Devil Taxi Ride”, oraz „Love Drip”. „Offsesje” była pierwszą w historii polskiej fonografii płytą z sesjami radiowymi, a pochodzący z niej utwór „Love Drip” został zarejestrowany na specjalnym występie w radiowej Trójce.

Żywiołem zespołu są energetyczne i mocne koncerty. PTR wiele razy grało w kraju i za granicą m.in. w Belgii, Holandii, Luksemburgu, na Litwie, Off Festiwalu, czy już jako Vapour Trails na konferencji i festiwalu showcase’owym Spring Break w Poznaniu.

Ważnym punktem w działalności zespołu były również występy transmitowane na żywo przez Program 3 Polskiego Radia.

Utwory PTR wielokrotnie pojawiały się w znanych audycjach takich rozgłośni radiowych jak Trójka, Radio Bis, Radio Kampus, czy Roxy FM/Rock Radio.

Vapour Trails: „Bardzo cieszymy się, że możemy oddać w Wasze ręce naszą płytę. Znajdują na niej zarówno energetyczne rock'n'rollowe utwory, jak i bardziej melancholijne. W naszych tekstach dotykamy relacji damsko-męskich, mrocznych stron miejskiego życia, czy zagubienia wynikającego z technologizacji życia w XXI wieku.”

Koncert promujący "Vapour Trails" odbędzie się 6 listopada w warszawskim klubie Chłodna 25. Jako gość specjalny zaprezentuje się grupa Dead Frank (https://www.facebook.com/events/551193215038707/)


Wybrane dla Ciebie:


Tagi: vapourtrails


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.