Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2025 miejsce

Nowy singiel Lady Pank "Chłopak z mokrą głową". Wideo

"Chłopak z mokrą głową" to bonus, który znajdziemy na nowej, a już Złotej Płycie "Lady Pank Symfonicznie". Przed obejrzeniem teledysku warto przeczytać, co o tym numerze ma do powiedzenia Janek Borysewicz i Janusz Panasewicz.

Janusz Panasewicz / Fot. Ewa Naukowicz-Wójcik29 listopada, obchodzący 30-lecie istnienia, zespół Lady Pank, wystąpi z towarzyszeniem Orkiestry Symfoników Gdańskich w Sali Kongresowej. Koncert promuje nową płytę "Lady Pank Symfonicznie", która zaledwie miesiąc po premierze zdobyła już status Złotej Płyty.

Specjalnie z tej okazji została przygotowana limitowana edycja albumu "Lady Pank Symfonicznie", w której obok dwóch płyt CD, znajdziemy dodatkową, premierową piosenką "Chłopak z mokrą głową", koszulkę grupy, przypinkę oraz pocztówkę z autografami członków kapeli.

Janek Borysewicz / Fot. Ewa Naukowicz-WójcikWszystkich tych, którzy zakupią tradycyjną wersję albumu, również czeka niespodzianka - będą mogli pobrać nowy singiel "Chłopak mokrą głową", o którego powstaniu w jednym z wywiadów Janek Borysewicz powiedział: "Chłopak z mokrą głową nie powstał też z myślą o następnym albumie. To numer, który w ciągu dwóch dni ułożyłem, bo Jarek Szlagowski, kiedyś nasz muzyk, a teraz jeden szefów Universalu, powiedział mi, że jakiś premierowy utwór na singel promocyjny by się przydał… Akurat wtedy dość dużo pracowałem w studiu, bo przygotowuję drugą płytę z Pawłem Kukizem, i powstało to tak jakby przy tej okazji. Z Wojtkiem Olszakiem zrobiliśmy demo (wraz z Borysewiczem, współproducent tej piosenki, także dograł klawisze – przyp. wiek). Kuba Jabłoński i Kieliszkiewicz przyjechali do studia i jednego dnia nagrali sekcję rytmiczną, Janusz nagrał wokal, a potem razem chórki dograliśmy. Wszystko zajęło nam tydzień, łącznie ze zgraniem materiału…

Janek Borysewicz i Janusz Panasewicz / Fot. Ewa Naukowicz-WójcikW innym wywiadzie, Janusz Panasewicz zdradził natomiast kilka szczegółów dotyczących napisanego przez siebie tekstu piosenki: "Właśnie tak, napisałem ten tekst z premedytacją. Tekst drugiej zwrotki był trochę zmieniany. Pierwotnie pojawił się w nim tytuł konkretnego tabloidu, który co jakiś czas pisze, że się kończymy. Ale doszliśmy do wniosku, że bardziej ogólne sformułowanie będzie lepsze. Poza tym - po co tej gazecie robić reklamę. Z drugiej strony ta piosenka to też ukłon w stronę fanów - są w niej słowa o tym, że "jestem chłopakiem z mokrą głową, co pije miłość z waszych ust."".


[b]Zarejestruj się i napisz artykuł

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.