Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22488 miejsce

Nowy singiel Prodigy. Nasty zapowiada nowy album (wideo)

Brytyjczycy długo kazali czekać na swoje nowe wydawnictwo fonograficzne. Teraz zapowiadają album, który ukaże się w marcu. "The Day Is My Enemy" poprzedza premiera singla z płyty. "Nasty" jest formułowaniem nowych definicji w gatunkach EDM.

Mat. ilustr. http://www.indieforbunnies.com/2015/01/08/video-prodigy-the-day-is-my-enemy-album-trailer/ / Fot. indieforbunniesPo ponad sześciu latach przypomina o sobie Prodigy. Fenomen elektronicznych brzmień przebiegających w swoich rejestrach, od tanecznych imprez po mroczne bezduszne cyfrowe sample, anonsuje LP "The Day Is My Enemy". Wydawnictwo poprzedza oficjalna premiera singla z nowej płyty.

Prodigy proponują 14 utworów, które według założyciela formacji, Liama Howletta stanowią o nowej jakości w aktualnym krajobrazie EDM. Pierwszym singlem z zapowiadanej płyty jest "Nasty."

Zakres znaczeniowy nazwy zespołu niejako podkreśla charakter nagrań, a tym samym deklarowany kierunek poszukiwań brzmieniowych. Drapieżność noise i programowy chaos dają znać o sobie na każdym kroku. Prodigy zdaje się rozwijać w oparciu o struktury kompozycyjne, które stały się najznakomitszymi wizytówkami bandu, czyli "Smack My Bitch Up" i "Breathe." Nowy utwór "Nasty" przekonuje, że brytyjski tercet nie sili się na komercjalizację swojej twórczości poprzez wytwórstwo popowych produktów, mających zaspokoić masowe gusta dance dla klepisk ograniczonych folkowymi reminiscencjami. Zaledwie próbka nowej płyty budzi skojarzenie z nagraniami niszowymi, dalekimi od otwartego rynku muzycznego, nie próbującymi zdobywać tłumów. Liam Howlett zapowiadał już dawno, że nowy materiał "zetrze parkiety" swoim brzmieniem.

Premiera albumu "The Day Is My Enemy" została zapowiedziana na 30 marca. Zespół zagra szereg koncertów promujących najnowsze wydawnictwo, zaczynając swoje tournee 4 maja w Newcastle. Kolejne daty w Bridlington, Birmingham, Cardiff, Blackpool, Reading, Brighton i Bournemouth, poprzedzą koncerty w Londynie w Alexandra Palace, w dniach 15 i 16 maja. Poza tym, zespół już wcześniej zapowiedział uczestnictwo w australijskim Future Music w lutym, jak również Rock am Rock im Park w Niemczech i Isle of Wight Festival w sezonie letnim.

Lista utworów zawartych na LP "The Day Is My Enemy":

01. The Day Is My Enemy
02. Nasty
03. Rebel Radio
04. Ibiza (featuring Sleaford Mods)
05. Destroy
06. Wild Frontier
07. Rok-Weiler
08. Beyond the Deathray
09. Rhythm Bomb (featuring Flux Pavilion)
10. Roadblox
11. Get Your Fight On
12. Medicine
13. Invisible Sun
14. Wall of Death
źródła: the prodigy
consequence of sound
http://www.nme.com/news/the-prodigy/82184

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.