Facebook Google+ Twitter

Nowy singiel Varius Manx w sieci

W latach 90. Varius Manx stanowił gwarancję dobrych dźwięków. Jaki będzie nowy Varius z czwartą wokalistką - Anną Józefiną Lubieniecką? Czego można się jeszcze spodziewać po kapeli obecnej na rynku od 20 lat?

Sonda

Jak oceniasz nowy singiel Varius Manx

 / Fot. Materiały prasoweW dwudziestą rocznicę istnienia nieśmiertelny Varius Manx po raz kolejny odradza się z popiołów i z czwartą już wokalistką oraz nowym menadżerem podejmuje pracę nad nowym albumem. Annę Józefinę Lubieniecką można było obejrzeć i posłuchać przy okazji gali dwudziestolecia radia RMF FM czy „Sylwestrowej Mocy Przebojów” Polsatu. Mniej czujni słuchacze mogli mieć jednak problem z zauważeniem zmiany przy mikrofonie, gdyż barwą głosu nowa wokalistka do złudzenia przypomina swoje poprzedniczki. O ile jednak jednorodność wokalną można by uznać za atut Variusa, o tyle już nowa kompozycja – do posłuchania na portalu Onet.pl - zwyczajnie wieje nudą.

Singiel zapowiadający dziesiątą w dorobku Varius Manx studyjną płytę zatytułowano symbolicznie: „Przebudzenie”. Można to odczytać jako znak powrotu na scenę po czteroletniej przerwie, spowodowanej tragicznym wypadkiem samochodowym członków zespołu. Piosenka niczym jednak nie wyróżnia się na tle dotychczasowego dorobku kompozycyjnego lidera Roberta Jansona, a już tym bardziej na tle innych polskich propozycji, z którymi będzie się mierzyć na listach przebojów. Owszem, po kilkakrotnym przesłuchaniu melodia wpada w ucho, umiejętnościom wokalnym Lubienieckiej również nie można nic zarzucić, ale to wszystko za mało, aby z niecierpliwością wyczekiwać w sklepach muzycznych kolejnego albumu, zatytułowanego, jak każe tradycja, na literę E.

Zastanawiam się czy Variusi mają świadomość tego, że przebudzili się w 2011 roku? Czy świeży i czysty wokal Anny Józefiny Lubienieckiej zdoła jeszcze rozbudzić w kolegach pasję, jaką dawniej była dla nich muzyka? Czy chodzi tu wyłącznie o podreperowanie budżetów członków zespołu? Jeśli w stylu „Przebudzenia” będzie utrzymana cała nowa płyta, to obawiam się, że zamiast oczekiwanego splendoru i pochwał, członków zespołu czeka raczej bolesny spadek do drugiej ligi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Iza
  • Iza
  • 07.02.2011 09:04

piękna piosenka :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jola
  • Jola
  • 07.02.2011 08:34

Dla mnie singiel jest Superr!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. Świetna piosenka . GRATULUJĘ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marcin K
  • Marcin K
  • 28.01.2011 11:55

a jak dla mnie to Varius Manx i nowa wokalistka Ania Lubieniecka to strzał w 10 !!! Kapitalny głos a nowy singiel "przebudzenie" daje wiarę że nowa płyta będzie Hitem !!! Czekam z niecierpliwością na nową płytę !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

dla mnie Varius Manx to tylko z Lipnicką i Stankiewicz...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.