Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27211 miejsce

Nowy słownik astronomiczny udostępniony internautom

Polskie Towarzystwo Astronomiczne oddało w ręce użytkowników sieci zaktualizowaną wersję leksykonu. Zawiera ponad 700 haseł.

domena publiczna http://commons.wikimedia.org/wiki/File:NGC4145_Spitzer.jpg / Fot. NASA, domena publicznaUzupełniony o nowe rekordy słownik trafił właśnie do sieci - podał serwis naukowy PAP. . Można w nim sprawdzić znaczenie kilkuset terminów z zakresu astronomii, znaleźć informacje o gwiazdozbiorach i ciałach niebieskich, poznać biogramy uznanych astronomów.

Słownik zawiera ponad 700 haseł. Są to m.in. wyjaśnienia różnych terminów astronomicznych, informacje o gwiazdozbiorach, planetach, księżycach, a także krótkie biogramy astronomów polskich i zagranicznych.

Jak wyjaśniają jego twórcy potrzeba powstawania takich fachowych źródeł informacji istnieje nadal, pomimo intensywnego rozwoju innych internetowych baz wiedzy, jak np. tworzone wspólnie przez użytkowników sieci encyklopedie czy coraz liczniejsze portale i blogi tematyczne. "Jakość haseł Wikipedii bywa różna, są bardzo dobre, ale są także błędne i mylące" podkreśla dr hab. Maciej Mikołajewski z Centrum Astronomii UMK, wiceprezes PTA.

Leksykon Towarzystwa ma być źródłem pewnej i wiarygodnej informacji, podkreślają jego autorzy. Dotychczas tworzyli leksykon na potrzeby własnego serwisu Polskiego Towarzystwa Astronomicznego. Obecnie naukowcy chcą dotrzeć z "kosmicznymi" wiadomościami do znacznie szerszego grona. Dlatego podjęli współpracę z jednym z popularnych serwisów ekonomicznych.

Zobacz najnowsza wersję słownika astronomicznego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Swiat za wolno sie, rozwija , powinnismy juz swobodnie latac po kosmosie ? a tu bieda i nic wiecej , w jakim kierunku idzie swiat .? Leksykon towarzystwa , szczerze mowia,c nie bardzo mnie interesuje za maly rozwoj kosmonautyki , nauki wcia,z jest to duza, zagadka, .? Z wiekiem sie, ze starzalem i nie widze se,su marzyc o czyms na co mnie nie stac , wcia,z jestem biednym malym czlowieczkiem i niestac mnie zajmowac sie, astronomia, , owszem duza w tym tez moja wina szczegolnie mam na mysli moja, edukacje, w wyksztalcenie . Ale coz zycie szybko mknie jakby z pre,dkoscia, swiatla i juz koniec naszej galaktyki . ?!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.