Facebook Google+ Twitter

Nowy sojusz Komorowski - Łukaszenka - Janukowycz?

Jak podał program I Polskiego Radia na finał Euro 2012 do Kijowa wybierają się prezydenci Polski Bronisław Komorowski i Białorusi Aleksander Łukaszenka. Obydwaj mają spotkać się z prezydentem Ukrainy Wiktorem Janukowyczem!

Przygotowywałem się do spożycia obiadu, godzina 14, aż tu nagle jak grom z jasnego nieba w wiadomościach publicznej rozgłośni słyszę porażającą wiadomość o wizycie Aleksandra Łukaszenki na meczu finałowym Euro 2012. W pamięci mam informację administracji prezydenta Ukrainy o spotkaniu, zaplanowanym na 1 lipca br. w Kijowie. Wiktor Janukowycz ma przyjąć Bronisława Komorowskiego.

Już sama ta wiadomość była dosyć zaskakująca ponieważ panowie dopiero co się widzieli na meczu otwarcia 8 czerwca w Warszawie. Rzuciłem się do komputera aby sprawdzić informację w nadziei, że to kaczka dziennikarska. Mija ledwie kilka tygodni jak wszyscy byliśmy świadkami burzy polityczno-informacyjnej pt. bojkot ukraińskiej części Mistrzostw w związku z sytuacją byłej premier Ukrainy Julii Tymoszenko a tu taka niespodzianka. Tymoszenko ma na karku kolejne oskarżenia więc dotąd na ukraińskiej części turnieju nie pojawił się żaden znaczący europejski polityk. Zapowiedź wizyty naszego Prezydenta już była dużym zaskoczeniem. A tu wisienka na torcie - Łukaszenka.

Czyżby tworzono nową figurę na europejskiej arenie politycznej - trójkąt Ukraina-Białoruś-Polska. Może mamy wspólnego wroga, wrogów? Rosję i Niemcy z ich NordStreamem? Sprawdzam najnowsze doniesienia w sieci i wygląda na to, że to nie pomyłka. Rzeczywiście Łukaszenka wybiera się na finał Euro a tego samego dnia co nasz prezydent przeprowadzi rozmowy na temat współpracy dwustronnej z Janukowyczem! No, wydaje mi się, że kanclerz Niemiec Angela Merkel zastanowi się dwa razy nim podejmie decyzję o swojej obecności w Kijowie. Chyba będzie musiała jutro trzymać kciuki za drużynę Włoch aby problem sam się rozwiązał...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Zawsze może powiedzieć jak poprzedni - że go brzuch boli i nie przyjedzie... :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Teraz nasz Prezydent powinien modlić się za jakiś dobry pretekst aby nie lecieć do Kijowa!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc^
  • Gerard Stenc^
  • 29.06.2012 00:02

Pewnie zapowiedzi słowiańskiego trójkąta? No może prowizorka...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Kanclerz skutecznie trzymała kciuki...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.