Facebook Google+ Twitter

Nowy sondaż Homo Homini. Poparcie dla PO spada, inne partie bez zmian

Z sondażu Instytutu Badania Opinii Homo Homini wynika, że dziś na PO zagłosowałoby 32 proc. Polaków, czyli o 4,7 punktu proc. mniej niż przed tygodniem. Poparcie dla pozostałych dużych partii nie uległo natomiast większym wahaniom.

Sondaż przygotowany na zlecenie Polskiego Radia wykazał, że w ciągu ostatniego tygodnia Platforma straciła bez mała 5 proc. poparcia (z 36,7 na 32), lecz zachowuje pozycję lidera.

Przypomnijmy, że tydzień temu pisaliśmy: PO odzyskuje poparcie. Wcześniejszy wzrost o 3,6 pkt. proc. Platforma z nawiązką oddała jednak nie innym partiom, ale - co w komentarzu do wyników sondażu podkreślał prezes Instytutu Homo Homini Marcin Duma - grupie niezdecydowanych. O tę część utraconego elektoratu PO pozostałe parte będą musiały walczyć.

Pozostające na drugim miejscu Prawo i Sprawiedliwość dla odmiany zyskało 0,3 proc., co w sumie dało mu 25,2 proc. Sojusz Lewicy Demokratycznej zanotował 1-punktowy spadek, lecz nadal cieszy się poparciem 16,1 proc. Polaków. Na Polskie Stronnictwo Ludowe zagłosowałoby 7,6 proc. badanych, czyli o 0,7 pkt. proc. mniej niż tydzień temu.

W świetle sondażu poniżej progu wyborczego plasują się Polska Jest Najważniejsza i Ruch Poparcia Palikota - Nowoczesna Polska. PJN w porównaniu z zeszłym tygodniem cieszy się jednak poparciem o 1,3 pkt. proc. większym, do osiągnięcia 5-proc. progu brakuje mu zaledwie 0,9 pkt. proc. Partia Janusza Palikota z kolei straciła bez mała pół punktu proc. i cieszy się poparciem na poziomie 2,1 proc.

Krajowa Partia Emerytów i Rencistów, Samoobrona RP i Partia Regionów notują poparcie poniżej 1 proc. Żaden z respondentów sondażu Homo Homini nie poparł Prawicy Rzeczpospolitej, Socjaldemokracji Polskiej, Stronnictwa Demokratyczne, Unii Polityki Realnej, Demokratów.PL czy Ligi Polskich Rodzin.

Piąta edycja konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku trwa! Dołącz, wygraj 10 tysięcyCo warto podkreślić, niezdecydowanie w kwestii preferencji wyborczych wyraziło aż 11,2 proc. badanych, tzn. o 5 pkt. proc. więcej niż tydzień temu. Wolę udziału w wyborach zadeklarowało 57,6 proc. respondentów, a 35 proc. zapowiedziało, że nie weźmie udziału w głosowaniu.

W sondażu telefonicznym przeprowadzonym 25 marca wzięła udział reprezentatywna dla ogółu Polaków grupa 1100 osób. Błąd szacunkowy wynosi 3 proc.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

czarny
 • czarny
 • 05.04.2011 15:25

PO RAŚU i PO GRAŚU to i PO TUSKU czarodzieju czas w las POpaprańcy,złodzieje ,klamcy,OSZUKAŃCY

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Vikoplast
 • Jan Vikoplast
 • 27.03.2011 13:16

Jeszcze jedna kadencja rządów PO i PSL i kraj będzie wyglądał jak po tsunami.J

Komentarz został ukrytyrozwiń
Krzysztof Grabski
 • Krzysztof Grabski
 • 27.03.2011 11:50

Do e.

Taka opcja zawsze istnieje bo chyba przyznasz,że istnieje opcja,iż nie jesteś głupim człowiekiem?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Coś z tymi sondażami nie tak albo te grupy do sondaży nie tego. Bo 2+3=5 a w ich sondażach to zawsze 2+3 to <> nie wiadomo ile i dlaczego. Czy to nie chodzi o to by ludziom zrobić wodę z mózgu. Ja szczerze mówiąc nigdy od 1989r. nie patrzę na sondaże. tylko kieruje się tym co dyktuje mi rozsądek. Ja to myślę, że sondaże są po to by właśnie wpływać i kształtować opinie publiczną. A takim praktykom to ja mówię PRYWATNE I OSOBISTE NIE.

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
 • e
 • 26.03.2011 13:17

Co tam taki sondaż ? Przecież wiadomo ,że PiS nie wygra ! Nie ma takiej opcji!

Komentarz został ukrytyrozwiń
elza
 • elza
 • 26.03.2011 12:45

Homo -Homini zawsze robi takie dziwne sondaże z dokładnością po przecinku .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirek K
 • Mirek K
 • 26.03.2011 12:27

Meller powiedział że Tusk ma jaja - może kiedyś miał!Teraz mu został koniec i worek wspomnień ,nie zawsze przyjemnych...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kobe
 • Kobe
 • 26.03.2011 11:58

Dla PO-raz opada potem rośnie,jak normalnemu chłopu.
Prezesowi,całkiem nie rośnie- i to mnie martwi:(

Komentarz został ukrytyrozwiń
robert
 • robert
 • 26.03.2011 11:03

Gdyby nie ochrona medialna telewizji TVN i POlsat, to PO która przez trzy lata zwiększyła zadłużenie państwa o 300 miliardów złotych i jest najgorszą partią rządzącą od 20 lat miała by poparcie nie większe niż kilkanaście procent. Ale okazuje się prawdziwe aż do bólu powiedzenie, że kto ma media ten ma władzę

Komentarz został ukrytyrozwiń

sprawa jest bardzo prosta Tuskowi opada to PO spada.- dwa w jednym

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.