Facebook Google+ Twitter

Nowy sondaż: PiS wyprzedza PO! Rządy Kaczyńskiego coraz bliżej?

Według najnowszego sondażu pracowni TNS Polska, PiS cieszy się większym poparciem niż Platforma Obywatelska! Czy partia Donalda Tuska jest skazana na klęskę?

Sonda

Na którą partię zagłosujesz?

 / Fot. PAP/Jakub KamińskiZ najnowszego sondażu pracowni TNS Polska dla programu "Forum" TVP Info wynika, że gdyby wybory do parlamentu miały się odbyć teraz, to PO musiałaby uznać wyższość PiS. Różnica w sondażu między partią kierowaną przez Jarosława Kaczyńskiego, a tą dowodzoną przez premiera Donalda Tuska, wynosi aż 6 pkt proc. Takiej przewagi PiS nie miał od wielu lat!

Na PiS chce w tej chwili głosować aż 39 proc. respondentów, na PO - 33 proc. W tym momencie SLD może liczyć na 9-procentowe poparcie. Do Sejmu weszłyby również, z wynikami na granicy progu wyborczego, Ruch Palikota i PSL, na które chce głosować po 5 proc. ankietowanych.

Duża jest liczba niezdecydowanych Polaków - aż 31 proc. ankietowanych nie wie, na jaką partię odda głos. Głosować w wyborach nie zamierza 21 proc. respondentów.

Sondaż został przeprowadzony telefonicznie w dniach 3-5 października na próbie 1000 dorosłych Polaków.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (16):

Sortuj komentarze:

I takie jest poparcie dla PiS - 24% od kilku lat . Sonda obok artu to głosy 2064 internautów a dla Forum 1000.- telefonicznych .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sonda pod tytułem tego art.-zdaje się mówić coś innego,niż sondażownia.1384 osoby.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zastanawiam się nad tym sondażem. Jedna jaskółka wiosny nie czyni. Kilka sondaży może dać jakieś pojęcie o rzeczywistych preferencjach wyborczych.
Zdaje się jednak, że PiS-owi przybyło. Co takiego się stało? Gigantyczna akcja PR-owa PiS, pt.: "mamy nowego premiera", przyniosła jakiś skutek. Przy okazji Ojciec dyrektor powalczył o cyfrowy Trwam. Tylko realnie patrząc, na przedterminowe wybory nie ma raczej szans. Zastanawiam się, jak Polacy są podatni na manipulację, wierzą w obietnice, których spełnienie jest kompletnie niemożliwe. Ale taka jest polityka - demagogia w wypowiedziach wszystkich partii i środowisk, w tym PiS i PO, to najlepszy oręż w walce o głosy.
Osobiście wychodzę z założenia, że popieranie opcji, które obiecują coś, czego żadną miarą nie da się spełnić, jest kompletnie bez sensu. A trwająca licytacja, kto jest większym patriotą, dla mnie kompletnie nie ma sensu. Szafowanie patriotyzmem w walce o poparcie jest bowiem kompletną demagogią. Liczy się parcie na władzę i osobiste korzyści pewnych środowisk. Wg Ludwikowskiej maksymy "państwo - to ja", gdzie "ja zastąpmy "my, partia polityczna".

Komentarz został ukrytyrozwiń

I to tylko z Polski B.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Próba 1000 respondentów :) Może jeszcze na stacjonarne telefony? ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

OMG
Z deszczu pod rynnę

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Andrzeju Przybylski.-To jest powód parcia na rządzenie,-stawka jest wysoka,tylko co my,zwykli obywatele będziemy z tego mieli.-Jak na razie to mamy prawo w demokratyczny sposób,podzielić się na prawych i zdrajców,- i o to k.. chodzi!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mądry człowiek bardzo dawno temu przyrównał życie do teatru. Otóż, jeśli porównanie to jest trafne, to polityka jest najbardziej teatralnym jej aspektem. Gdy jeden aktor wystąpi w danej scenie wyjątkowo dobrze, zyska sobie poklask publiczności. Gdy inny zapomni kwestii, którą miał wypowiedzieć, publiczność się obruszy.

Demokracja to jest niekończący się spektakl polegający na tym, że jak ktoś dorwie się do stołków, to kominuje, jakby tu ułożyć rzeczywistość, by jakoś wszystkim żyło się dobrze, a że jest to niemożliwe, to opozycja z łatwością wytyka błędy, krzycząc w niebogłosy, że to skandal, hańba, nie proponując rzeczywistych alternatyw ani nie formułując precyzyjnego planu reformy. Gdy aktorzy pozamieniają się w końcu w efekcie stołkami, role się odwracają, i ci nowi, dominujący obecnie na scenie, przekonują publiczność, że owszem - gramy kiepsko, ale my robimy co możemy, a opozycja to niekonstruktywnie marudzące o wszystko barany.

Jedno mnie jeszcze wciąż dziwi w tym znanym już ogólnie przecież przedstawieniu - aktorzy PiS-u kiedyś już zawalili swoją rolę, i to do tego stopnia, że musieli wyjść z teatru. Publika ma jednak niesamowicie krótką pamięć i potrafi wiele wybaczyć, a Jarkaczowi (który kiedyś przecież grał świetnie - zwłaszcza, gdy przyjmował na scenie meldunki od brata, pamiętacie?) wciąż dać szansę na poprawienie swojego aktorskiego portfolio.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sondaż jak jeden z wielu , tylko sondaż . Wystarczy spojrzeć na sondę obok artu . Wyniki zgoła odwrotne niż telefoniczne dla Forum . Opozycja od wyborów gra na kryzys . Straszy Polaków . Słuchałam audycje w radio w której wypowiadali się eksperci od ekonomii , gospodarki . Stwierdzili jednoznacznie ,że to nieuczciwe grać na uczuciach Polaków a wystarczy spojrzeć wokół siebie i zobaczyć jak bardzo Polska się zmienia .

Komentarz został ukrytyrozwiń

A Panu Tuskowi przed jego kolejnym "expose"gdzie dużo wody się poleje i jak zwykle-obiecanki-cacanki,dedykuje słowa piosenki I nigdy więcej już nie będzie
W Twym życiu takich dni
Ja wiem
I już za Tobą zawsze, wszędzie
Wędrować będzie refren ten...

Ostatnie tango, tango, tango

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.