Facebook Google+ Twitter

Nowy sondaż. Ruch Poparcia Palikota nadal zyskuje

Nowy sondaż dla "Gazety Wyborczej" przeprowadził TNS OBOP. Wynika z niego, że w ostatnich dnia najwięcej zyskuje Ruch Palikota.

 / Fot. Fot. Materiały sondażowe TNS OBOPWedług sondażu zyskuje Platforma Obywatelska - ma już 10 punktów przewagi nad PiS. Swoje notowania zdecydowanie poprawił Ruch Poparcia Palikota. W sondażu wyraźnie traci SLD oraz PSL. Obie partie zostały już wyprzedzone przez Ruch Poparcia Palikota.

Sondaż TNS OBOP pokazuje, że PO może spodziewać się poparcia około 31 procent wyborców. Prawo i Sprawiedliwość może spodziewać się 21 procent głosów.

Według wyników, ugrupowanie Palikota poprze około 8 procent wyborców. W Sejmie mają szanse znaleźć się jeszcze SLD i PSL z około 6-proc. poparciem.

Gdyby te przewidywania się sprawdziły, PO i PSL zdobyłyby wspólnie 241 mandatów, co pozwalałoby obu partiom na ponowne utworzenie koalicji większościowej w Sejmie.

Źródło: sondaż


Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (17):

Sortuj komentarze:

MAREK
  • MAREK
  • 06.10.2011 15:33

Chyba sami nie wierzycie w to co piszecie,napiście PO 90%, i ogłoście że nie trzeba iść na wybory,takiego macie stracha,że bzdety wypisujecie,dla POdczymania morale dla Trolli i Lemingow

Komentarz został ukrytyrozwiń
milo
  • milo
  • 06.10.2011 13:54

Dlaczego mam głosować na człowieka, którego jedynym osiągnięciem w ciągu ponad trzech lat pracy w rządzie było podniesienie gumowego penisa do góry? Bawcie się w to sami.

Komentarz został ukrytyrozwiń
antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 05.10.2011 07:01

tylko Palikot nas uwolni od kościelnej zarazy,nie zgadzam się z nim co do pedałów,co do jego majątku to dobrze,że go ukrył ,dlaczego ma nabijać kabzę żydowskim pasibrzuchom którzy piastują najwyższe funkcje w Polsce.

Komentarz został ukrytyrozwiń
zx
  • zx
  • 04.10.2011 22:56

- WYNIKI WYBORÓW: PIS-52%, PO-18%, PSL-5,0%, SLD-4,5%, PNJ-0,5% , POligłup -0,3%.- J.KACZYŃSKI PREMIEREM. Dziwi TOTALNA NAGONKA : premiera , PO ,SLD,..., pseudo-mediów na J.KACZYŃSKIEGO i 10 ml. wyborców PIS-u oraz ciągłe WYCHWALANIE i tolerowanie NIERUBSTWA RZĄDU(PO ,PSL). Młodzi i starsi pytają-czy dalej będą? :dzielić i opluwać POLAKÓW? ,dawać tylko STOŁKI KOLESIOM(mimo braku kwalifikacji) podejmować decyzje WYWRACAJĄCE wszystko do GÓRY NOGAMI?, totalnie POWIĘKSZAĆ DŁUG POLSKI, OKRADAĆ przyszłych emerytów z OFE,...,wyrażać: PYCHĘ,INSYNUACJE,CHAMSKIEOPLUWANIE,CYNIZM,LEKCEWAŻENIE,DESTRUKCJE,AGRESJĘ,HI POKRYZJĘ , BŁAZENADĘ ,MATACZENIE, PLOTKI, KŁAMSTWA,...w stosunku do większości społeczeństwa- ciągle jedynie grożą :wojną, polityczną ZEMSTĄ, ... - Nie głosujmy na nich-tylko na J.KACZYŃSKIEGO i PIS ,aby SAMODZIELNIE MOGLI RZĄDZIĆ przez 4 lata i ODPOWIADAĆ przed SPOŁECZEŃSTWEM za SWOJE RZĄDZENIE (SAMODZIELNE) . PO PROWADZĄ POLSKĘ DO WIĘKSZEJ ZAGŁADY NIŻ GRECJA,eksmituje na bruk. Czy OSTATNIA ustawa miała zamknąć usta dziennikarzom, aby nie pytali prezydenta o UZASADNIENIE sądu w sprawie OFE?(ZAMACH NA SPOŁECZEŃSTWO OBYWATELSKIE-premiera czy prezydenta? -niezgodne z konstytucją?). Boją się PRAWDY prof. GILOWSKIEJ w DEBACIE EKSPERCKIEJ(akademickiej jest zgodne z prawem)-chcą jej ZAMKNĄĆ USTA o PRAWDZIWYM ZADŁUŻENIU POLSKI poprzez szantaż? Krasnodębski pisze, że Donald Tusk w dziedzinie mijania się z prawdą jest rekordzistą świata. POTRZEBNA KOMISJA MIĘDZYNARODOWA DO WYJAŚNIENIA TRAGEDI SMOLEŃSKIEJ. PObolszewia?:-KŁAMSTWA nie tylko premiera,tyran, ćpają?,piją,partia KOLESI,nie obchodzą ich ludzie, nie dbają o dobro POLSKI,chcą utrzymać władzę za wszeką cenę dla WŁASNYCH KORZYŚCI,cynicy, prowincjonalna pierdoła,prostytułują się,furiatka, histeryczka, ...-to tylko 1% PRAWDY o PO,a gdzie reszta 95%? wg POliglupa,...- ale to nie ciekawi to media?- Palikot USTALAŁEM z Tuskiem atak na KACZYŃKIEGO ...
.

Komentarz został ukrytyrozwiń
alex
  • alex
  • 04.10.2011 21:04

palikot ma wirtualne poparcie, w rzeczywistości dostanie mniej głosów, on jest niepoważny, to showman a nie polityk. A do tego ma długi za kranicą i podejrzane interesy,przecież nawet pieniądze na kampanie są z niejasnych źródeł. Mało tego, do swojej "partii" poprzygarniał bandytów i osoby z którymi sam nie tak dawno toczył wojne (Biedroń np.). Co jutro wymyśli? Paranoja jakaś. Ja głosuje na PO bo wybieram polityków a nie pajaców...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Faja
  • Faja
  • 04.10.2011 19:29

Jeśli chcemy aby Polska była niepodległa, demokratyczna nowoczesna i świecka to głosujmy na ludzi z listy nr 4.Tylko Ruch Poparcia Palikota może nas uwolnić od dyktatury zachłannej i zboczonej mafii watykańskiej.Bo to są urzędnicy- kolaboranci obcego państwa watykańskiego.Precz z dyktaturą watykańską !!!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Maria
  • Maria
  • 04.10.2011 15:02

Ameryork Ty nie będziesz głosował na Palikota. Widać twoją dojrzałość polityczną, a i wykształcenie niczego sobie to również widać nawet po wpisaniu przez ciebie słowa "ktura". Takim doradcom dziękuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń
qeens city
  • qeens city
  • 04.10.2011 12:58

widac juz ilo jest bezmuzkowcow w polakach to mlodz oszolomi ja osobiscie napisalem prawde bo rozmawiale wbilgoraju zludzmi powaznimi pracownicy miasta orazkaplani oni maja negatywny poglad aie ty zboczona jednostko idalej sie zbczaj to zostanie /O/

Komentarz został ukrytyrozwiń
mn
  • mn
  • 04.10.2011 12:52

. W PO ćpają?Piromani? WYNIKI WYBORÓW: PIS-52%,PO-18%,SLD-4,8%,PSL-4%,PNJ -0,1% ,POliogłup 0,9%.-TYLKO J.KACZYŃSKI PREMIEREM.Prezydent(MANIPULUJE?) dając odznaczenia MIESZA w KAMPANI.-ŁAMIE PRAWO?CHAM nowak z PO? Tysek KŁAMIE?-Jak UE pozna PRAWDZIWE ZADŁUŻENIE POLSKI-to SPADNIEMY NA OSTATNIE MIEJSCE NA ŚWIECIE.KOMPROMITACJAsądaży:wybiórczej,tvn,tvn24, polityki,obop,...-nie dajmy się KŁAMSTWOM PSEUDO-MEDIOM .-studenci plotkują -TOTALNA KOMPROMITACJAPObolszewi,CYNIZM,OBŁUDA,HIPOKRYZJA,MATACZENIE,BŁAZENADA,CYRK,. .. .jakimi błaznami otacza się tysek?-(nie)rząd NIEROBÓW(PO,PSL): prawie żadnych reform-TYLKO ZADŁUŻANIE POLSKI (POLAKÓW) -w ciągu 4 lat ZADŁUŻENIE o 400 mld. zŁ(prawdziwe zadłużenie jest prawdopodobnie WIELOKROTNIE WIĘKSZE-skrywane przez ten rząd i dlatego chcą dalej rządzić ,aby PRAWDZIWEGO ZADŁUŻENIA NIE POZNALI POLACY,ANI UE-wszystkie miasta POLSKI sąZADŁUŻONEprzez:kredyty,obligacje,inne instrumenty,...,-rząd OKRADŁ pieniądze z OFE i ZADŁUŻA przyszłych emerytów (dzisiejszych studentów i małych dzieci)).CZERWONA KARTKA w wyborach dla PObolszewi( PO,SLD) -TOTALNA KOMPROMITACJA SLD-Wzaiątek i Napieralski chcieli oszukać społeczeństwo-boją się transmisji całej debaty z ROSTOWSKIM,aby sopołeczeństwo nie dowiedziało się PRAWDZIWEGO OBLICZA i programu SLD-czego się BOI,gdzie ich OTWARCIE na społeczeństwo,czy tak jak PO chce UKRYĆ prawdziwy program przed społeczeństwem?czy dopadła ich paranoja?-mówią studenci-czy SLD chce jak PO dążą jedynie do WŁADZY i STOŁKÓW dla KOLESI ?,a nie obchodzi ich dobro WSZYSTKICH OBYWATELI POLSKI.CZY partie OSZUSTÓW?SLD i PO,-NIEWIARYGODNE-skoro chcą debaty ZAMKNIĘTEJ dla TV,a nie szczerej, prawdziwej,konkretnej rozmowy merytorycznej o budzecie i programach tych parti na żywo w TV -aby społeczeństwo dowiedziało się co NAPRAWDĘ MYŚLĄ TE PARTIE.Czy"jutro bez obaw"-czy"OBAWY OD JUTRA" dzięki podpisaniu umowy z center klap?PO PROWADZĄ POLSKĘ DO WIĘKSZEJ ZAGŁADY NIŻ GRECJA.Tusk powinien kupić gwożdzie do trumny PO. PO eksmituje na bruk.

Komentarz został ukrytyrozwiń
mn
  • mn
  • 04.10.2011 12:49

- W PO ćpają?Piromani? WYNIKI WYBORÓW: PIS-52%,PO-18%,SLD-4,8%,PSL-4%,PNJ -0,1% ,POliogłup 0,9%.-TYLKO J.KACZYŃSKI PREMIEREM.Prezydent(MANIPULUJE?) dając odznaczenia MIESZA w KAMPANI.-ŁAMIE PRAWO?CHAM nowak z PO? Tysek KŁAMIE?-Jak UE pozna PRAWDZIWE ZADŁUŻENIE POLSKI-to SPADNIEMY NA OSTATNIE MIEJSCE NA ŚWIECIE.KOMPROMITACJAsądaży:wybiórczej,tvn,tvn24, polityki,obop,...-nie dajmy się KŁAMSTWOM PSEUDO-MEDIOM .-studenci plotkują -TOTALNA KOMPROMITACJAPObolszewi,CYNIZM,OBŁUDA,HIPOKRYZJA,MATACZENIE,BŁAZENADA,CYRK,. .. .jakimi błaznami otacza się tysek?-(nie)rząd NIEROBÓW(PO,PSL): prawie żadnych reform-TYLKO ZADŁUŻANIE POLSKI (POLAKÓW) -w ciągu 4 lat ZADŁUŻENIE o 400 mld. zŁ(prawdziwe zadłużenie jest prawdopodobnie WIELOKROTNIE WIĘKSZE-skrywane przez ten rząd i dlatego chcą dalej rządzić ,aby PRAWDZIWEGO ZADŁUŻENIA NIE POZNALI POLACY,ANI UE-wszystkie miasta POLSKI sąZADŁUŻONEprzez:kredyty,obligacje,inne instrumenty,...,-rząd OKRADŁ pieniądze z OFE i ZADŁUŻA przyszłych emerytów (dzisiejszych studentów i małych dzieci)).CZERWONA KARTKA w wyborach dla PObolszewi( PO,SLD) -TOTALNA KOMPROMITACJA SLD-Wzaiątek i Napieralski chcieli oszukać społeczeństwo-boją się transmisji całej debaty z ROSTOWSKIM,aby sopołeczeństwo nie dowiedziało się PRAWDZIWEGO OBLICZA i programu SLD-czego się BOI,gdzie ich OTWARCIE na społeczeństwo,czy tak jak PO chce UKRYĆ prawdziwy program przed społeczeństwem?czy dopadła ich paranoja?-mówią studenci-czy SLD chce jak PO dążą jedynie do WŁADZY i STOŁKÓW dla KOLESI ?,a nie obchodzi ich dobro WSZYSTKICH OBYWATELI POLSKI.CZY partie OSZUSTÓW?SLD i PO,-NIEWIARYGODNE-skoro chcą debaty ZAMKNIĘTEJ dla TV,a nie szczerej, prawdziwej,konkretnej rozmowy merytorycznej o budzecie i programach tych parti na żywo w TV -aby społeczeństwo dowiedziało się co NAPRAWDĘ MYŚLĄ TE PARTIE.Czy"jutro bez obaw"-czy"OBAWY OD JUTRA" dzięki podpisaniu umowy z center klap?PO PROWADZĄ POLSKĘ DO WIĘKSZEJ ZAGŁADY NIŻ GRECJA.Tusk powinien kupić gwożdzie do trumny PO. PO eksmituje na bruk.

.