Facebook Google+ Twitter

Nowy sondaż TNS Polska pokazał, że PiS wyleciało na trotylu

Ostatni sondaż opinii publicznej wykonany przez pracownię TNS Polska, wykazuje najwyższe obecnie notowania Platformy Obywatelskiej, od stycznia 2011 roku. Równocześnie konkurencyjna partia PiS ma bardzo głęboki dołek.

Sonda

Kto wygra najbliższe wybory?

Pracownicy Wojewódzkich, Granicznych i Powiatowych Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych z całego kraju pikietowali Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Manifestowali w obronie prawidłowego funkcjonowania inspekcji sanitarnej i godnego traktowania pracowników. / Fot. PAP/Grzegorz JakubowskiPogłębiła się wyraźnie różnica między Platformą i Prawem i Sprawiedliwością. Na PO chce głosować obecnie aż o 11 proc. wyborców więcej niż na PiS. Według serwisu wyborczej.pl - Prawo i Sprawiedliwość wyleciało na trotylu – tak to wynika z najnowszego badania agencji TNS Polska.

Najnowsze badanie przeprowadzone metodą ankietową, potwierdza niedawny sondaż telefoniczny wykonany dla programu Forum TVP, w którym różnica między dwoma największymi i najważniejszymi partiami, wynosiła 12 punktów na korzyść Platformy - czytamy w portalu Wyborcza.pl

Najnowszy sondaż został przeprowadzony w dniach 8 do 13 listopada, na reprezentatywnej próbie 962-osobowej, dorosłych Polaków. Okres badania wypadł po publikacji głośnego artykułu w "Rzeczpospolitej", o trotylu w Tu-154M rozbitym pod Smoleńskiem i ostrej reakcji prezesa PiS. Prezes oskarżył rząd o udział w zamachu i zbrodni. Nie jest wykluczone, że pewien wpływ na preferencje ankietowanych, mogła mieć atmosfera związana z warszawskim Marszem Niepodległości.

Tak, więc w badaniu sondażowym z 8 do 13 listopada, na Platformę chce głosować 34 proc. wyborców, a na PiS 23 proc. W okresie miesiąca poparcie dla PO wzrosło o 7 proc., i jest to najwyższy wskaźnik sondażowy tej partii w 2012 roku. Nieco mniejsze, bo o 2 proc. poparcie miała ta formacja w lipcu bieżącego roku. PiS, który uzyskał obecnie 23-procentowy wskaźnik poparcia, stracił równocześnie w porównaniu z badaniem z 18 do 21 października dla "Gazety", 6 proc. Kolejne miejsca w sondażu zajmują: SLD - 8 proc., Ruch Palikota - 6 proc. (lewica bez zmian) i podobnie PSL, które jak zwykle balansuje na granicy progu wyborczego.

Socjolog dr Jarosław Flis z UJ komentuje: No to jesteśmy na poziomach sprzed pisowskiej ofensywy gospodarczej i sprzed premiery premiera Piotra Glińskiego. Niedawno w wywiadzie – według socjologa - prezes Jarosław Kaczyński mówił, że może równocześnie wypowiadać się o gospodarce i wygłaszać radykalne tezy o Smoleńsku. To badanie pokazuje, że nie da się tego czynić. Polacy nie chcą tego słuchać – dodajmy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Kilka tygodni temu PiS był sponsorem , prawda ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Platforma idealnie wpasowała się w gusta tej części Polskiego społeczeństwa której obojętny jest los Polski. Jeśli sondaż jest rzetelnie zrobiony i na PO zamierza glosować 34 % Polaków to cisną się na usta słowa "Boże mniej nas w swej opiece".
Bombę którą podłożyli Tusk i Rostkowski pod Polską gospodarkę niebawem wybuchnie wówczas nie chciałbym być w skórze "lemingów".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wszelkie sondaże przyjmuję z przymrużeniem oka . Natomiast podoba mi się tytuł artu .

Komentarz został ukrytyrozwiń

tja masowe tresowanie lemingow. Miesiąc wcześniej
2012-10-13: na PiS zagłosowałoby 40 proc., a na PO - 35 proc. wyborców

A to znaczy ze TNS (podobnie jak TVN48) można wyrzucić do kosza...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.