Facebook Google+ Twitter

Nowy spektakl Aldony Jankowskiej. Premiery grudniowe Teatru Polonia i Och-Teatru

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-11-21 12:38

Gościnna premiera spektaklu Aldony Jankowskiej "Lataj z Krystyną" odbędzie się w Och-Teatrze 24 i 25 listopada. Wspólnie z Teatrem Polonia, Och-Teatr zaprasza także na grudniowe przedstawienia jubileuszowe: "Zmierzch długiego dnia" oraz "Czas nas uczy pogody".

 / Fot. materiały prasoweSpektakl Aldony Jankowskiej, cieszącej się niesłabnącą sympatią widzów aktorki dramatycznej i komediowej oraz mistrzyni metamorfozy, to tragikomedia opowiadająca o tym, do czego może doprowadzić pozornie błaha idea, brana absolutnie na poważnie. Jak to się dzieje, że przeciętni, dobrzy ludzie, żyjący "tu i teraz", nie mogąc znieść rzeczywistości są w stanie posunąć się do radykalnych rozwiązań, żeby ją zmienić? - na to pytanie Aldona Jankowska szuka odpowiedzi, a przy tym opowiada niezwykle zabawną historię, mając jak zwykle mocnego asa w rękawie.

Aktorka od lat wypracowuje własny styl i repertuar. Jej spektakle komediowe mają zawsze formę mieszczącą się na pograniczu monodramu, elementów stand-upu, improwizacji, spektaklu muzycznego pełnego brawurowo wykonanych piosenek i wcielania się w różne postaci, ale zawierają też bardzo silny ładunek dramatyczny. Sławę przyniosły jej parodie m.in. Zyty Gilowskiej, posłanki Hojarskiej, Anny Fotygi, Super Niani z programu "Szymon Majewski Show".

Na co jeszcze warto wybrać się do teatru?

Teatr Polonia - Eugene O’Neill - "Zmierzch długiego dnia" w reżyserii Krystyny Jandy
Na scenie zobaczymy Piotra Machalicę, Patrycję Szczepanowską czy Piotra Żurawskiego. Spektakl opowiada historię czterech osób mieszkających nad morzem w stanie Connecticut. Wszyscy zmagają się z jakimś nałogiem: kobieta jest uzależniona od morfiny, zaś trzech mężczyzn od alkoholu. Bohaterowie wzajemnie się oskarżają, odrzucają i użalają się nad sobą. "Zmierzch długiego dnia" to na pewno najsłynniejszy utwór Eugene'a O'Neilla, uważany też powszechnie za jego arcydzieło. Spektakl przygotowany w Teatrze Polonia będzie jubileuszowym spektaklem Krystyny Jandy, która w grudniu tego roku świętować będzie jubileusz 60. urodzin.

Premiera 20 grudnia 2012 r.

Och-Teatr - Spektakl muzyczny - "Czas nas uczy pogody" w reżyserii Krzysztofa Materny
Wykonawcami będą seniorzy powyżej 65. roku życia wyłonieni na podstawie kilku przesłuchań oraz zespól muzyczny w składzie: Janusz Bogacki (fortepian), Tomasz Bogacki (gitara), Paweł Pańta (kontrabas) oraz Bogdan Kulik (perkusja).
Jak mówi Krzysztof Materna, jest to "spektakl o młodości w starości", czyli o tym, że wraz z wiekiem przybywa nam doświadczeń i mądrości, ale pozostaje też radość, energia, zachwyt nad światem czy chęć tworzenia. Podczas przedstawienia usłyszymy między innymi tytułowy utwór "Czas nas uczy pogody" oraz "Pamiętasz, była jesień".

Premiera 30 grudnia 2012 r.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.