Facebook Google+ Twitter

Nowy sposób brytyjskich hakerów na opróżnianie kont bankowych

Brytyjskie banki oraz eksperci twierdzą, że najlepszą ochroną przed hakerami jest stosowanie dobrych programów antywirusowych. Śledztwo prowadzone przez BBC wykazało jednak zupełnie coś innego.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Fot. Marek Bachorski-RudnickiO tym, że hakerzy potrafią oszukać system i stosując odpowiednie programy, jaj znaleźć sposób na konto bankowe, nikogo nie trzeba przekonywać. Według BBC, stosują oni oprogramowanie typu "man-in-the-browser", czyli w dosłownym znaczeniu – człowiek w przeglądarce.

Są to wirusy umieszczone w przeglądarkach internetowych mające za zadanie zmianę wyglądu strony, aby ta informowała użytkownika o dodatkowej usłudze oferowanej przez jego bank. To ma za zadanie doprowadzić do jednorazowej straty pieniędzy - donosi polskieradio.pl.

Włamywacze komputerowi używają luki w zabezpieczeniach brytyjskich kont internetowych. Jest to odpowiednik naszych popularnych tokenów sprzętowych i przypomina kalkulator z miejscem na kartę płatniczą. Brytyjczycy, aby zalogować się na konto, muszą po wprowadzeniu w internecie hasła i loginu, włożyć kartę do tokena.

Po tych zabiegach token wygeneruje jednorazowy kod, który użytkownik musi wprowadzić, jako trzecie zabezpieczenie. Hakerzy wykorzystują ten właśnie trzeci element zabezpieczenia do wprowadzenia w błąd użytkownika i pozbawienia go oszczędności z konta.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Materac tradycyjnie bezpieczniejszy... ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.