Facebook Google+ Twitter

Nowy sposób zabawy na konsoli Playstation 2

Masz dość grania na zwykłym joypadzie? Ograniczania się do naciskania przycisków? Przedstawiam tytuły gier i programów zmuszające do grania w innym stylu. Sprawdź gry, które są innowacjami w gatunku!

Singstar. / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/Image:Singstar_usb_microphones.pngBez wątpienia największym sukcesem w Polsce okazał się "Singstar". Do zestawu dołączone są dwa mikrofony. Na pewno pamiętasz sławny program telewizyjny pt.: "Idol". Jeśli zawsze chciałeś śpiewać swoje ulubione kawałki i być oceniany, teraz masz świetną okazję! W "Singstarze" jest sporo piosenek do wyboru, polskich lub zagranicznych. Gdy już wybierzesz jedną z nich, zacznij śpiewać do mikrofonu. Na ekranie pojawi się teledysk oraz słowa, które kolorują się wtedy, gdy mają być zaśpiewane (coś jak "Szansa na Sukces").

Na zdjęciu autor artykułu - Adrian Grzymski. / Fot. Adrian GrzymskiZnanym urządzeniem jest również EyeToy Camera. W zestawie z przystawką są płyty z mini-grami. Kamerę ustawiasz na telewizorze, włączasz konsolę i jak nietrudno odgadnąć, na ekranie telewizora ukazuje się osoba stojąca przed nią. Teraz czas na wybór gry, np. tenisa stołowego. Na ekranie pojawia się stół pingpongowy, piłka, Ty oraz przeciwnik. Ten ostatni odbija do Ciebie piłkę. Twoim zadaniem jest odbić ją ręką. Proste? Tak, bo gdyby rozgrywka była bardziej skomplikowana mogłoby to zaszkodzić wizerunkowi firmy ET, której dewiza brzmi "Przystępnie, łatwo, przyjemnie". Na płycie jest o wiele więcej mini-gierek. Co powiesz na niszczenie muru, granie na gitarze, rolę bramkarza albo bejsbolisty, bądź kucharza? Grania jest mnóstwo, lecz aby wszystkiego zasmakować, musisz zakupić kolejne płyty (EyeToy Play oraz kolejne części, EyeToy Groove, EyeToy Antigrav, EyeToy Kinetic i parę innych).

DDR. / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/Image:Playing_DDR.jpgJuż za czasów PSX-a, zaczęła panować moda na taniec przy konsoli. Wszystko za sprawą gry, podbijającej serca milionów graczy - mowa oczywiście o "Dance Dance Revolution". Do zabawy potrzebna jest mata, na której narysowane są strzałki. Ich układ zależy od rodzaju maty, na podstawowej wskazują kierunki: lewo, góra, prawo i dół. Po włączeniu płyty oraz maty, na ekranie telewizora pojawia się teledysk piosenki i nie ruszające się strzałki. Z dołu nadchodzą kierunki i gdy wejdą w stałe pole na górze, gracz ma za zadanie stanąć na tym właśnie przycisku na macie. Wydaje sie skomplikowane, ale obiecuję, że po obejrzeniu tego filmiku, zrozumiesz wszystkie zasady.

Do "Buzz! Muzyczny Quiz" dołączane są cztery kontrolery z jednym przyciskiem. Zabawę można porównać trochę do "Jaka to melodia?", lecz tutaj zamiast piosenek dostajemy pytania na ich temat. Gdy na ekranie pojawi się pytanie i odpowiedzi (do wyboru), czterech uczestników musi jak najszybciej nacisnąć przycisk. Ten, kto to uczyni najszybciej, ma możliwość wyboru odpowiedzi. Jeśli wybierze prawidłowo, zdobywa punkt. Po sukcesie pierwszej części, doszła kolejna fala tytułów, wykorzystujące jedynie jednoprzyciskowe kontrolery Buzz. Na przykład "Buzz: Zabawa w Dżungli" nie zawiera pytań. Składa się z mini-gierek, w których należy w odpowiednim momencie nacisnąć przycisk. Wszystko to w wesołej atmosferze.

Guitar Hero. / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/Image:Guitar-hero-controller.jpgBardzo znaną grą jest "Guitar Hero". Do zestawu z nią dołączono gitarę-zabawkę, mającą na gryfie kilka kolorowych przycisków oraz plastikową "strunę". Na ekranie, po wyborze rockowej piosenki, ukazana zostaje ścieżka, na dole, po kolei, porozstawiane są kulki z kolorami. Każda z nich odpowiada kolorowi na gryfie. Gdy z góry nadleci kulka z kolorem i wejdzie w jedno z pól, gracz musi wcisnąć plastikową strunę i przycisk z danym kolorem. Cieszący się mniejszą popularnością "GameTrak" pozwala przenieść ruchy gracza na ekran za pomocą kontrolera symulującego np. kij golfowy czy pięści.

Jak widzać, pojęcie "granie" nie musi być związane ze zwykłym kontrolerem do gry. Jeśli masz ochotę zorganizować imprezę przy Playstation 2, nie ma przeciwwskazań do wspaniałej zabawy!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.