Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29534 miejsce

Nowy stadion w Gdyni. Część kibiców nie zobaczy boiska

Kolejny obiekt sportowy będzie wkrótce oddany do użytku. Niestety nie będziemy mogli być z niego w pełni dumni. Część kibiców nie zobaczy tego, co dzieje się na boisku z powodu dziwnie zaprojektowanej konstrukcji.

W24 / Fot. W24
Widok od ulicy Stryjskiej / Fot. Piotr SmejaBudowa stadionów w Polsce nie zwalnia tempa. Po wspaniałych arenach w Kielcach, Lubinie, Warszawie, Krakowie i Poznaniu teraz czas na Gdynię. Ten kameralny obiekt, bo liczący tylko 15 139 miejsc, powstający na ruinach starego stadionu Bałtyku, miał szanse stać się tym, co każdy kibic piłkarski życzyłby sobie mieć w swoim mieście dla swojej ukochanej drużyny.

filary / Fot. Piotr SmejaOkoło 20 procent miejsc ma ograniczony widok. Pozostaje nam tylko współczuć osobom, które niefortunnie zasiądą na krzesełkach, przed którymi stoją filary wspierające dach. To tak jakby oglądając mecz usiąść w domu, w wygodnym fotelu, przed 40 calowym telewizorem i... zasłonić dużą cześć ekranu. Średnia przyjemność.

filar! / Fot. Piotr SmejaCzy naprawdę głównym powodem takiego rozwiązania były koszty projektu? Czy może osoby odpowiedzialne za tę decyzje z góry założyły, że na mecze polskiej Ekstraklasy rzadko kiedy przyjdzie komplet publiczności, a na miejscach z ograniczonym widokiem i tak nikt nie będzie regularnie zasiadał? Otwarcie stadionu zaplanowane zostało na ostatni weekend lutego 2011. Arka zagra z Lechem Poznań. Zapowiada się wielkie święto, któremu będzie przewodził Prezydent Miasta. Prawdopodobnie będzie to Wojciech Szczurek. Może on sam zdecyduje się zająć miejsce tuż za filarem wspierającym zadaszenie, okazując w ten sposób jak bardzo solidaryzuje się z mieszkańcami swojego ukochanego miasta?

widok zza filaru / Fot. Piotr SmejaZapomniano o jeszcze jednej kwestii. Gdynia będzie bazą treningową jednej z drużyn w czasie Euro 2012. Możemy spodziewać się na stadionie tłumów kibiców oraz dziennikarzy z całej Europy, a nawet świata. Jakież będzie ich zdziwienie gdy zobaczą to przedziwne rozwiązanie...

Żaden nowoczesny stadion wybudowany w XXI wieku nie posiada takiej konstrukcji. Niestety, nie obejdzie się bez uszczypliwych uwag ze strony dziennikarzy, a zdjęcia tejże sportowej areny zapewne zobaczy cały piłkarski świat. No, ale może po prostu powinniśmy być wdzięczni, że mamy kolejny stadion z "prawie" prawdziwego zdarzenia...


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

sebastian wysokiński
 • sebastian wysokiński
 • 31.01.2011 14:09

to sie okaże na stadionie

Komentarz został ukrytyrozwiń
uuuuuuuuuu
 • uuuuuuuuuu
 • 16.12.2010 18:53

gg

Komentarz został ukrytyrozwiń
groofin
 • groofin
 • 18.11.2010 22:18

Ten dach to naprawdę lipa. Owszem, stadiony w Krakowie czy Poznaniu mają wady ale ich problem polega na tym, że od początku były nie tyle budowane od podstaw co rozbudowywane. A jak mozna dobrze zaprojektować nowy sytadion wystarczy spojrzeć na Lubin czy stadion Cracovii. O stadionie Legii czy tych budowanych na ME w Gdańsku i Wrocławiu nie mówiąc bo to już zupełnie inna bajka. I nie wierzę żeby koszty ograniczały mozliwości bo ten stadion aż taki tani to znów nie jest a pojemność 15 tys. nie wymaga od projetantów nadzwyczajnych rozwiązań. Zwyczajnie maksimum zysku minimu wkładu. I przeszło.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Proponuję aby miejsca na wszystkich stadionach, z ograniczonym widokiem były darmowe.

Komentarz został ukrytyrozwiń
football fan
 • football fan
 • 08.11.2010 21:21

Main Stand na obiekcie Liverpoolu została zbudowana kilkadziesiąt lat temu, a stadion BD był rozbudowywany...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Shopen
 • Shopen
 • 08.11.2010 17:33

stękać, jęczeć, krytykować każdy potrafi, byłeś panie Barejka na stadionie Lecha albo Wisły? Czy tylko słyszałeś, że coś tam źle jest? Co do autora tego artykułu: Tak, są słupy które zasłaniają widoczność. Tak, pewnie nie będzie 100% frekwencji na każdym meczu, więc może nie będzie AŻ takiego problemu jak stara się to przedstawić ten co pisał ten artykuł. Panie autorze artykułu! zdziwiłbyś się pan ile jest stadionów z miejscami z ograniczoną widocznością, i są to stadiony całkiem znanych zespołów takich jak Liverpool czy BD, inne panie dziennikarzyno poszukaj se pan sam. Więc nawet jak Zachód do nas zjedzie, to aż tak im szczęki nie opadną. Chyba, że znajdzie się taki "gułanoiter" jak pan i będzie na siłę pokazywał jak to Polacy nie potrafią zbudować stadionu. Wtedy pewnie Zachodniacy sobie pomyślą: WTF, who is this guy ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
m
 • m
 • 08.11.2010 11:18

śmiać sie chce jak patrze na taką pokrake w gdyni głupi ze ślepym zaprojektowali proponuje cos jeszcze na środku murawy postawic może budke z hotdogami

Komentarz został ukrytyrozwiń

To tak, jak ze słupami na środku drogi

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety co do stadionu w Poznaniu i Krakowie również są pewne zastrzeżenia. Że też nie można zrobić wszystkiego porządnie od początku do końca...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.