Facebook Google+ Twitter

Nowy starosta zarobi ponad 11 tysięcy

Ponad jedenaście tysięcy złotych miesięcznie zostanie przeznaczone na wynagrodzenie dla nowego starosty powiatu tarnobrzeskiego - Pawła Bartoszka (34 l.) z Gorzyc. Mieszkańcy są oburzeni.

Na zdjęciu: Starosta Paweł Bartoszek. Startował z listy PSL z ziemi gorzyckiej / Fot. foto: własne- Mimo iż powiat tarnobrzeski jest jednym z najmniejszych w Polsce, koalicja PSL-PO-Forum Samorządowego Jerzego Sudoła zamierzała uchwalić nowemu staroście najwyższą możliwą pensję. W wyniku oburzenia opozycyjnego klubu Prawa i Sprawiedliwość, wynagrodzenie zostało pomniejszone o kilkaset złotych. - czytamy w oświadczeniu byłego radnego Marka Ostapki z Nowej Dęby.

Radni PiS-u zaproponowali aby wynagrodzenie nowego starosty, który nie ma żadnego doświadczenia wynosiło 9 533 zł. Sam zainteresowany o którym mowa w materiale, na sesji dał do zrozumienia, iż nie podoba mu się tak niskie wynagrodzenie. - Tym samym wyszedł brak jego samorządowego doświadczenia. Zasadą jest, że gdy rada debatuje w sprawach indywidualnych dotyczących radnego, osoba zainteresowana wyłącza się z tej debaty (nie bierze w tym udziału). - komentuje radny Ostapko.

Interwencja członków opozycji została odrzucona w głosowaniu. Koalicja jednakże podjęła decyzję o wycofaniu swojego projektu uchwały z maksymalnym uposażeniem, przedkładając nowy projekt z kosmetycznym obniżeniem wynagrodzenia starosty do poziomu 11 014,00zł i takie wynagrodzenie rada uchwaliła głosami koalicji rządzącej.

Nowym przewodniczącym Rady Powiatu został Dominik Szewc z Grębowa. Fotele wiceprzewodniczących powierzono Andrzejowi Kołodziejowi z Nowej Dęby i Leszkowi Tomankowi z Baranowa Sandomierskiego.

Na stanowisko starosty zgłoszono dwie kandydatury. Reprezentantem koalicji był debiutujący w radzie Paweł Bartoszek, zaś klubu Prawa i Sprawiedliwości Wacław Wróbel, radny minionej kadencji i starosta w latach 2006-2010.

Wybrano 34-letniego Pawła Bartoszka z Wrzaw w gminie Gorzyce, który został najmłodszym starostą. - Podejmuję wyzwanie i jestem pewien, że podołam obowiązkom - przekonywał nowy starosta. - Istotne jest to, że utrzymaliśmy koalicję, która rządziła w powiecie przez ostatnie cztery lata.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Niebawem usłyszymy ,że Tarnobrzeg chciałby zostać separatystycznym starostwem pod zwierzchnictwem wojewody świętokrzyskiego. Do granicy raptem kilka kilometrów a wolność polityczna co za tym idzie gospodarcza, nieskrępowana.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.