Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowy Staw. I u nas było głosowanie!

Sylwia Legutko
Sylwia Legutko
Na zdjęciu głosują: Natalia Chrapek, Ewelina Wiśniewska, Karolina Dąbrowska, Mateusz Brzuchnalski, Sebastian Kępiński i Maciej Błaszczak.
Na zdjęciu głosują: Natalia Chrapek, Ewelina Wiśniewska, Karolina Dąbrowska, Mateusz Brzuchnalski, Sebastian Kępiński i Maciej Błaszczak. Sylwia Legutko
Jesteśmy dumnymi Polakami i dumnymi Europejczykami. Głosujemy by budować silną Polskę. Młodzież z gimnazjum w Nowym Stawie przystąpiła do projektu Centrum Edukacji Obywatelskiej - ,,Młodzi Głosują”. W szkole odbyło się głosowanie na partie polityczne kandydujące do europarlamentu.

Uczniowie z wypiekami na twarzy wrzucali głosy do urny, niektórzy z nich głosowali po raz pierwszy w życiu. Część uczniów wstrzymała się od głosowania. Nad prawidłowym głosowaniem czuwała szkolna komisja w składzie: Monika Warachewicz – nauczyciel, Marcelina Żukowska i Natalia Chrapek – uczennice.

W wyniku głosowania pierwsze miejsce zajęło: PO – 98 głosów, drugie miejsce PiS – 58 głosów, a trzecie przypadło SPR – 31 głosów, a pozostałe partie to (wg kolejności) PSL (19), PPP (16), Libertas (10), PR (10), SLD (8), UPR (7), CentroLewica (7). To głosowanie z pewnością zwiększyło świadomość i aktywność obywatelską uczniów.
- My urodziliśmy się w wolnej Polsce i tylko taką znamy, reszta dla nas to historia, ale nam bliska – bo to historia naszych rodziców – mówi Maciej Błaszczak uczeń klasy II d.

Z wyników głosownia można wysnuć wniosek, że mieszkańcy gminy Nowy Staw mają zaufanie do Platformy Obywatelskiej. Czy te szkolne wyniki potwierdzą wyniki tych prawdziwych, które odbyły się 7 czerwca 2009 r.? Część mieszkańców gminy jest niezadowolona, z tego że kandydaci do Parlamentu Europejskiego nie zabiegali o ich głosy i oby nie było tak, że mieszkańcy też nie będą zabiegać o ,,swoich” kandydatów! Większość z nich jest rozpoznawalna tylko z mediów.

Wyborcze spoty telewizyjne prześcigały się w pomysłach na zwrócenie uwagi na kandydatów, których podczas wystąpień kreowano na: eleganta, kumpla, sąsiada, żołnierza, nauczyciela, obrońcę, itp. Byli tacy, którzy zachęcali, aby wyborca wybrał Polskę Kopernika - no cóż można powiedzieć, że ,,ale to już było”, a sam Kopernik o mało nie skończył na stosie. Niektóre spoty nie były odpowiednio przygotowane, przemyślane, na nich kandydaci wykształceni wypadali nijak ,,blado” – nieprzekonywająco. Nam - wszystkim wyborcom - pozostaje życzyć, abyśmy wybrali ludzi mądrych, kochających swą małą i dużą ojczyznę i pamiętających skąd pochodzą.

od 7 lat
Wideo

Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto