Facebook Google+ Twitter

Nowy strażnik Czyngis-chana

Na Wyżynie Ordos (Mongolia Wewnętrzna) znajduje się świątynia Czyngis-chana, którą opiekują się strażnicy. W celu dostąpienia tego zaszczytu, konieczne jest szlacheckie pochodzenie oraz tajemna wiedza związana z kultem władcy Mongołów.

W regionie Ejin Horoo znajduje się świątynia, mylnie nazywana mauzoleum. Tam mają znajdować się przedmioty należące do założyciela imperium mongolskiego i przede wszystkim jego duch. Od śmierci w 1227 r. opiekę nad tym miejscem sprawuje plemię Darchatów.

Z niego pochodzi pan Dżirenbajar, który niedawno dołączył do straży świątynnej. Jest on potomkiem Czyngis-chana w 39. pokoleniu. Należy do tak zwanej "złotej linii" czyli wywodzi się z rodu chanów z dynastii Yuan, która w latach 1271-1368 władała Chinami. Ma 43 lata, ponad 1,70 m wzrostu i wcześniej zajmował się hodowlą bydła.

Jak sam twierdzi: "Składanie ofiar i sprawowanie pieczy nad ongonem Czyngis-chana było od zaświadczonym historycznie obowiązkiem Darchatów". Strażnikiem może zostać jedynie najstarszy syn z jednej z ośmiu rodzin. Aby sprostać zadaniu, każdy strażnik musi poznać i opanować skomplikowane rytuały związane ze składaniem ofiar. Proces ten trwa 4-5 lat. W przypadku pana Dżirenbajara nauczycielem był o pokolenie starszy Darchat, pan Czagaadu. Obecnie kultem Czyngis-chana opiekuje się 33 mężczyzn.

Źródło: Montsame

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.