Facebook Google+ Twitter

Nowy Styczeń już w marcu!

Nie wytańczył sobie sukcesu, rozgłos sobie wyśpiewał. Popularność zdobył tylko dzięki ciężkiej pracy i determinacji. Mowa tu o Marcinie Styczniu, którego niski, zmysłowy głos hipnotyzuje zebraną na koncertach publikę.

Marcin Styczeń / Fot. Radosław Świątkowski Pieśniarz, kompozytor, autor tekstów, dziennikarz i lektor. Ukończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim, lecz na samym pisaniu się nie skoncentrował. Jest również lektorem. Jego głos można usłyszeć w wielu reklamach radiowych i telewizyjnych. Wcześniej przez wiele lat był prezenterem kilku warszawskich rozgłośni: Radia Dla Ciebie, Radia 94 i Radia Plus Praga. Pisał również felietony do Magazynu Filozoficznego "Prezentacje". Był także konferansjerem w klubie studenckim „Hybrydy”, gdzie organizował cykliczną imprezę „Hybryda Poetica”.

Po przeniesieniu się do Warszawy, z rodzinnego Olkusza, rozpoczął karierę solową. W 2002 roku nakładem Polskiego Radia ukazał się jego singiel „Kobieta w stylu retro". W 2005 roku założył własną Agencję Artystyczną SM-ART. Jej nakładem w 2006 roku ukazała się pierwsza płyta „Pieśń o Bogu ukrytym" do wierszy Karola Wojtyły. Płyta bez wielkiej medialnej promocji sprzedała się w kilku tysiącach egzemplarzy. We wrześniu 2008 roku ukazała się autorska płyta „21 gramów", będąca zapisem jego drogi twórczej.
Na 1 marca 2009 roku zaplanowana jest premiera trzeciej płyty Stycznia „Bryllowanie”do wierszy poety Ernesta Brylla.

Okładka płyty "Bryllowanie" / Fot. materiały prasowe Pytany, czym dla niego jest muzyka, Marcin odpowiada: - Muzyka generalnie jest dla mnie sposobem na wyrażanie siebie, ale przede wszystkim bezpośrednim doświadczaniem łaski. Wierze głęboko, że piosenki tylko przez twórców przepływają i są dziełem Kogoś o wiele większego od nas wszystkich. Dlatego też myślę o sobie jako o kimś, kto jest na służbie, kto służy swoim talentem innym.

Najbliższy koncert Marcina Stycznia, promujący nową płytę „Bryllowanie”, odbędzie się w niedzielę 1 marca 2009, o godz. 18.00 na Sali widowiskowej Klubu Dowództwa Garnizonu Warszawa.

Posłuchaj piosenki z najnowszej płyty "Nie pytaj ptaka jak się lata".


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.