Facebook Google+ Twitter

Nowy Świat najdroższą ulicą w Polsce

  • Źródło: Nasze Miasto
  • Data dodania: 2010-09-28 10:26

Wiemy już, jakie są najdroższe ulice w Polsce. Prym wiedzie Warszawa i ulice Nowy Świat i Chmielna, kroku stara się im dotrzymać jedynie ul. Floriańska w Krakowie. Krezusem trzeba być nie tylko, aby wybrać się na Nowy Świat na zakupy, ale też by myśleć o wynajmie tam powierzchni - roczny czynsz za metr kwadratowy wynosi tu ok. 922 euro (ok. 4 tys. zł). W ten sposób Nowy Świat zajął 40. miejsce w światowym rankingu najdroższych ulic, jak wynika z raportu przygotowanego przez firmę Cushman & Wakefield.

Niewiele mniej za wynajem płaci się na ul. Chmielnej, gdzie ceny też sięgają 900 euro. Tańsza jest ul. Marszałkowska, która niegdyś wiodła prym w naszym mieście. Rocznie za wynajem mkw. płaci się niemal dwieście euro mniej, co jednak daje jednej z ważniejszych warszawskich ulic czwarte miejsce w Polsce.

Daleko w tyle zostały prestiżowe pasaże w Poznaniu, Katowicach czy Trójmieście. Przykładowo najlepsza lokalizacja na prestiżowej poznańskiej ulicy Półwiejskiej kosztuje niecałe 700 euro za metr kwadratowy rocznie. Wzrost cen warszawskich ulic jest jednak znacznie wolniejszy, niż ma to
miejsce na Zachodzie. - Ekspansję marek luksusowych ogranicza m.in. brak nowoczesnej powierzchni handlowej - dużej, o wysokim standardzie i w atrakcyjnej lokalizacji. W Polsce trudno znaleźć lokale spełniające te wymagania, więc część firm otwiera swoje sklepy w centrach handlowych o profilu ekskluzywnym - wyjaśnia Katarzyna Michnikowska, starszy analityk z Działu Wycen i Doradztwa firmy Cushman & Wakefield. - Plany rewitalizacji, modernizacji i remontów głównych ulic handlowych sprzyjają powstawaniu swoistych oaz luksusu, które skupiają marki z tego sektora. Na przykład w Warszawie planowany remont pl. Trzech Krzyży z pewnością wzmocni proces lokowania się marek luksusowych w tym rejonie miasta - mówi Katarzyna Michnikowska.

Najdroższą ulicą wedle raportu jest już po raz kolejny nowojorska Piąta Aleja (metr kwadratowy kosztuje aż 16 tys. euro!). W Europie trzeba zaopatrzyć się w grube portfele, wybierając się na zakupy na Bond Street w Londynie i paryskie Pola Elizejskie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.