Facebook Google+ Twitter

Nowy szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-28 11:23

Były negocjator Polski w sprawie tarczy antyrakietowej Witold Waszczykowski został wiceszefem Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Waszczykowski potwierdził to w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową.

Do niedawna Witold Waszczykowski był głównym negocjatorem umowy w sprawie tarczy antyrakietowej. W wypowiedziach dla mediów zarzucał premierowi Donaldowi Tuskowi i ministrowi spraw zagranicznych Radosławowi Sikorskiemu kierowanie się w rozmowach z Waszyngtonem interesem partyjnym, a nie racją stanu. Zdaniem byłego wiceministra, politycy Platformy Obywatelskiej nie chcieli, aby podpisanie umowy stało się zasługą prezydenta Lecha Kaczyńskiego, przeciągali więc rozmowy z Amerykanami.

Po wywiadzie dla "Newsweeka", w którym - zdaniem ekipy rządzącej - zdradził poufne informacje o rozmowach z Amerykanami, został odwołany z funkcji negocjatora.

W mediach pojawiły się wtedy informacje, że Waszczykowski znajdzie posadę w Kancelarii Prezydenta lub właśnie w BBN. Mówiło się także o jego konflikcie z ówczesną sekretarz stanu Anną Fotygą, jeszcze z czasów ich wspólnej pracy w MSZ.

"Dziennika" donosił, że informacja o tym, iż Lech Kaczyński zamierza zatrudnić w Pałacu Prezydenckim Witolda Waszczykowskiego była bezpośrednią przyczyną rezygnacji Anny Fotygi z funkcji szefa Kancelarii Prezydenta.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.