Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25684 miejsce

Nowy Targ. Szpital apeluje do kierowców

Szpital w Nowym Targu już nieraz apelował do kierowców o rozsądek. Z małym skutkiem. Blokowanie podjazdów dla karetek pogotowia przez pozostawiane tam samochody, to poważny problem zwłaszcza zimą, gdy jest ślisko. Kierowco, włącz myślenie!

1 z 7 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Znaki? Tych kierowców chyba nie dotyczą.fot. Roman Pawlikowski
Znaki? Tych kierowców chyba nie dotyczą.
fot. Roman Pawlikowski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Jurek
  • Jurek
  • 02.03.2011 16:39

Od czego jest laweta i parking strzeżony? Wystarczy ustawić odpwiedni znak i fora ze dwora. Niech pajace szukają samochodu na drugim końcu miasta lub w innej miejscowości.

Komentarz został ukrytyrozwiń
pracownik
  • pracownik
  • 02.03.2011 15:03

Prację w Nowotarskim Szpitalu i muszę powiedzieć, że z tymi parkującymi samochodami to są jaja. Brakuje tu najciekawszych zdjęć, gdzie bezmyślni ludzie pozostawiają swoje samochody w sieni (tym zabudowanym miejscu na podjeździe), zastawiając tym samym wyjazd do karetki. Zdarzało się, że załoga karetek musiała szukać kierowcy, żeby odjechał, bo karetka była całkowicie zablokowana. Albo, że trzeba było wyjmować pacjenta na noszach na zawnątrz, bo samochody zastaiały całą sień i nie możnba było tam wjechać.
Nie wiem jak to wygląda w przepisach teraz, ale do niedawna było tak, że straż miejska nie mogła nic zrobić bez wezwania przez administarcję szpitala. Tłumaczyli to w ten sposób, ze to jest jakaś tam posesja, czy własność i że oni na własną rękę nie mogą nic zrobić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Parking jest i to bezpłatny, na drugim zdjęciu. Jest 350 miejsc parkingowych. Pewnie to mało bo plany budowy szpitala to odległe czasy, kiedy nie było jeszcze takiego rozwoju motoryzacyjnego. To jednak nie upoważnia do takich zachowań.
W kwestii podwiezienia starszej lub poszkodowanej osoby na SOR i skorzystania z podjazdu. Administracja szpitala nie zabrania dowiezienia pacjenta, tylko parkowania na podjazdach. Jak wiadomo czas oczekiwania na "opatrzenie ran" może być długi, więc można zjechać z podjazdu i zatrzymać się na parkingu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 02.03.2011 08:41

Skoro jest zakaz zatrzymywania i parkowania, to brakuje tylko służb miejskich holowania i mandatów. Po tygodniu podjazdy będą puste. Babcie można podwieźć pod wejście i odjechać samochodem.
Głupotę ludzką najłatwiej wyplenić mandatami.

Komentarz został ukrytyrozwiń
zer
  • zer
  • 02.03.2011 07:35

a jest może parking przed szpitalem ? jeśli jest to ile tam jest miejsca?
a może te samochody są własnością osób które podjechały jak najbliżej żeby przypuśćmy skrócić drogę dojścia jakiejś babuleńce bądź kalece? czy robiąc zdjęcia autor pomyślał o tym? może to po prostu wina miasta że parking jest nieodpowiedni ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

5* za obywatelską postawę

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.