Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10003 miejsce

Nowy Targ. Wypadek. Jak-12 spadł na ziemię. Pilot nie żyje

Około godziny 13 w Nowym Targu, w rejonie ulicy Waksmundzkiej, rozbił się samolot JAK - 12 z Aeroklubu Nowy Targ. 66-letni pilot nie żyje. Samolot doszczętnie spłonął.

Wrak samolotu / Fot. Roman PawlikowskiSamolot Jak-12 pełnił na nowotarskim lotnisku funkcję holownika. Dzisiaj po wyciągnięciu w górę i odczepieniu szybowca, pilot wracał na lotnisko.

Niestety nie udało mu się to. Jak-12 spadł nieopodal ulicy Waksmundzkiej, na łąkę obok zabudowań mieszkalnych i doszczętnie spłonął. Szczątki samolotu Jak 12 / Fot. Roman PawlikowskiJak poinformował aspirant Roman Wolski z KPP w Nowym Targu, nikt postronny nie ucierpiał.

Szybowiec, który jako ostatni był wyciągany przez holownik, także szczęśliwie wylądował. Przyczyny wypadku ustali Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Niewątpliwie mamy w Polsce czarną serię wypadków lotniczych. Kto w tym przypadku zawinił?
Pilot? /błąd/, niesprawny samolot?. Nie wiem.
To jest pytanie do Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych.
Do opisu wydarzenia nie mam uwag.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Henryku. Nie da się tak jednoznacznego wydarzenia czy wypadku opisywać jak wakacyjną podróż, tak aby każdy tekst był inny. Co do zdjęć, nie firmuje się swoim nazwiskiem nie swoich zdjęć. Powinien Pan o tym wiedzieć, bo to niezgodne z prawem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Beato ! Taka jest prawda - brak profesjonalnego i fachowego zaplecza technicznego. Bezzasadne oszczędności na czym tylko co jest możliwe. Ten sprzęt lotniczy nadaje się tylko do muzeum lotnictwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dla mnie jest dziwne odnośnie autorów tego typu materiałów. Dość często ma się wrażenie plagiatowania. Czytając ma się wrażenie, że autor nie był na miejscu, a tylko przepisał fragmenty informacji już publikowanych materiałów prasowych co też wskazują zdjęcia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Teraz w Polsce jakby więcej ich jednak lata... Jak się przejrzy zachodnie serwisy agencyjne, to tam też co i rusz są wypadki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

to jakiś horror z tymi samolotami -stale są jakieś wypadki

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.