Facebook Google+ Twitter

Nowy teledysk od Animators (wideo)

Sosnowiecka formacja Animators prezentuje pierwszy klip promujący jej drugi album zatytułowany "The Universe".

 / Fot. Łukasz KorusANIMATORS to założony w 2009 roku sosnowiecki zespół rockowy, poruszający się w swojej twórczości wokół szeroko pojętego rocka alternatywnego. Z założenia miał być projektem graficznym o nazwie The Animators, ale z czasem przekształcił się w stricte muzyczną formację.

W 2012 roku otrzymali ogromną ilość nagród i wyróżnień w prestiżowych konkursach i festiwalach w całej Polsce, między innymi na przeglądzie Liquid & Fire w Szczecinie, Widzewskiej Jesieni Muzycznej, FAZA Festiwalu, Rock Stars Pozytywna Energia, T-Mobile Zrób Głośniej, Festiwalu Emergenza, rockAUTOSTRADA, Zderzak, Go Red! Or Go Home i innych. Wydanie debiutanckiego albumu "Magic. Madness. Memphis." (2013) było wypadkową świetnego
przyjęcia przez słuchaczy i dziennikarzy EP "The Distance Between Us" (2012), co również zaowocowało zaproszeniem zespołu do programu „Pytanie na Śniadanie” w TVP2.

Tylko w 2013 roku członkowie zespołu pojawili się między innymi w audycjach Mariusza Owczarka w radiowej Trójce i Marka Wiernika w Jedynce, „Rannym Kakao” w Radiu Roxy, „Kasprologii” i „Sejsmologii” w Antyradiu, jak i w Muzycznej Strefie iTV. Ich teledyski "No!" (zdobywca tytułu Teledysk Tygodnia w portali Interia.pl) oraz "Letters" zobaczyć można na ich oficjalnym kanale YouTube, na antenie rbl.TV, 4fun.tv oraz większości krajowych portali muzycznych.

Na przełomie 2013/2014 zespół doszedł do top 20 zespołów w telewizyjnym show „X Factor”, otrzymując bardzo pozytywne opinie Jury i produkcji programu.

Rok 2014 to dla ANIMATORS praca nad nowym materiałem, który ukazał się w lutym 2015 roku. "The Universe" zawiera 11 nowych kompozycji.Media o Animators:

★ „Dla mnie jesteście niesamowici”
(Kuba Wojewódzki, X Factor)

★ „(..)instrumentaliści prezentują się na wysokim poziomie. Ich warsztat jest imponujący, na szczęście nie dominuje nad warstwą kompozycyjną. Na wyróżnienie zasługuje również wokal. " (Grzegorz "Chain" Pindor, Magazyn Gitarzysta)

★,,(...) brzmienie Animators jest spójne i dopracowane w każdym calu, podobnie jak aranżacje (...)" (Mikołaj Służewski, Top Guitar)

★ „Chciałem porównać muzykę ANIMATORS do jakiegoś polskiego zespołu i absolutnie nic nie przyszło mi do głowy.” (Artur Kasprzyk, Fabryka Zespołów)

★ „Trzeba wyraźnie podkreślić, że Animators bardzo elastycznie i zwinnie poruszają się po gitarowym poletku. Nie robią nic na siłę, czuć swobodę twórczą i wszechstronność muzyków.” (Tomasz Spiegolski, 5kilo kultury)

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: animators


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.