Facebook Google+ Twitter

Nowy termin i kierunek rejsu "Rotterdamu"

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2006-08-21 09:32

Wypełniony azbestem "Rotterdam" nadal stoi w gdańskim porcie. Armator zapowiada, że jednostka odpłynie w czwartek do Wilhelmshaven w Niemczech, a nie do Kaliningradu, jak deklarował, kilkakrotnie przekładając termin wyjścia w morze.

- Podana przez agenta informacja o deklarowanym wypłynięciu nie jest jednoznaczna ze zgłoszeniem statku do kontroli granicznej. To musi nastąpić na co najmniej dwie godziny przed planowanym wyjściem jednostki z portu - podkreśla Tadeusz Gruchalla p.o. rzecznika Morskiego Oddziału Straży Granicznej.

Na redzie gdańskiego portu nadal stoi też "Celica" - jednostka ściągnięta przez armatora "Rotterdamu", na którą mają być przeładowane odpady azbestowe z chłodni wycieczkowca.
Nakaz opuszczenia Polski przez "Rotterdam" wydał Urząd Morski w Gdyni, a podtrzymał minister gospodarki morskiej Rafał Wiechecki. Powodem jest m.in. ok. 500 ton azbestowych odpadów, nielegalnie wwiezionych w chłodniach jednostki. Procedurę przymusowej egzekucji decyzji Urzędu Morskiego prowadzi też wojewoda pomorski. Jednak do pierwszego przetargu na odholowanie statku z Gdańska do Holandii nie zgłosił się żaden chętny. Trwa drugi przetarg w tej sprawie. "Rotterdam" stoi w Gdańsku od 27 lutego.

(ml)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.