Facebook Google+ Twitter

Nowy terminal na Okęciu już prawie gotowy

Terminal, z którego mieliśmy korzystać pięć lat temu, zostanie częściowo oddany do użytku pod koniec czerwca. Pasażerowie, którzy dotychczas przemieszczali się do samolotu autobusem, na pewno odetchną z ulgą.

Terminal A - zdjęcie ilustracyjne / Fot. Foma, GNU 1.2Nowy terminal miał być gotowy do 2006r. Hiszpańsko-polskie konsorcjum nie wywiązało się z umowy i od wiosny zeszłego roku halę kończy niemiecka firma Hochtief.

Opóźnienie rozbudowy Portu lotniczego im. Fryderyka Chopina trwa już pięć lat. Ostatnia część lotniska z nowymi rękawami - pirs południowy i centralny, powstanie niedaleko dawnego terminalu Etiuda. Bardzo możliwe, że pasażerowie będą używać go już pod koniec czerwca.

Darmowa komunikacja podczas Euro 2012?

Pomnik Chopina - zdjęcie ilustracyjne / Fot. Foma, GNU 1.2Liczba rękawów, przez które przechodzi się do samolotu zwiększy się z 15 do 27 (dotychczas, do niektórych samolotów, pasażerowie przemieszczali się autobusem). Jak powiadamia PPL, nie wszystkie od razu zostaną oddane do użytku.

W nowych pirsach czekają na pasażerów bary, sklepiki, jak i palarnia, gdyż podróżni chcą, by po przejściu przez kontrolę biletów można było jeszcze zapalić.

Przemysław Przybylski, rzecznik przedsiębiorstwa Porty Lotnicze, mówi dla warszawa.gazeta.pl: "Na pewno pasażerowie będą teraz znacznie częściej wsiadali do samolotu przez rękawy".

W niedalekiej przyszłości szefowie PPL chcą jeszcze zając się przyłączeniem starego terminalu do nowego. To jednak wydarzy się dopiero po Euro 2012. Wtedy również zostanie otwarty tunel z terminalu na stację kolejową. Powstanie również nowy zabudowany taras widokowy.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.