Facebook Google+ Twitter

Nowy "Terminator" pod znakiem zapytania. Wytwórnia odwołała premierę kolejnej części

Nie będzie kolejnej części "Terminatora"? Studio Paramount odwołał premierę kolejnego filmu z serii.

 / Fot. materiały prasoweStudio Paramount planowało nakręcenie nowej trylogii o Terminatorze, a jej pierwszą częścią był ubiegłoroczny "Termintator: Genisys". Wyniki finansowe poniżej oczekiwań spowodowały jednak, że data premiery filmu - planowana na 19 maja 2017 - została odwołana. Zamiast Terminatora, tego dnia do kin wejdzie inna produkcja Paramount - ekranizacja "Słonecznego patrolu".

Piąta część "Terminatora", a zarazem pierwsza z planowanej trylogii, ukazała się latem 2015 roku. Do tytułowej roli powrócił Arnold Schwarzenegger, ale to nie pomogło filmowi uchronić się przed klęską w box office. Film kosztował ponad 155 milionów dolarów, a wpływy z biletów w USA wyniosły 89 milionów dolarów.

Wprawdzie film zwrócił się z nawiązką dzięki wpływom z zagranicy, ale to najwyraźniej nie przekonuje producentów do nakręcenia kolejnej części, a przynajmniej nie w takiej formie, jak początkowo planowano. Alarmujące powinny być także opinie recenzentów - w serwisie RottenTomatoes, który agreguje anglojęzyczne recenzje z całego świata, "Terminator: Genisys" otrzymał 25 proc. pozytywnych opinii spośród 222 recenzji.

Informacja nie jest jeszcze oficjalna, ale o porzuceniu daty premiery "Terminatora 2" poinformował serwis Exhibitior Relations, który już raz się nie pomylił w podobnej kwestii - jako pierwszy poinformował o porzuceniu planu na nakręcenie "Fantastycznej czwórki 2", która także poniosła klęskę w box office.

Jak informuje serwis Collider, datę premiery "Terminatora 2" zwolniono dla innego filmu studia Paramount, czyli "Słonecznego patrolu". Nie będzie to jednak produkcja w stylu serialu z Davidem Hasselhoffem i Pamelą Anderson, lecz wulgarna komedia (kategoria R), w której wystąpią m.in. Dwayne Johnson, Zac Efron i Alexandra Daddari. Premiera tego filmu nastąpi 19 maja 2017.

Czy seria o "Terminatorze" jest już pogrzebana? Tego nie wiadomo. Być może producenci spróbują pokierować serię na inne tory. Przypomnijmy, że trzecia część trylogii "Genisys" również miała zaplanowaną datę premiery - miała pojawić się w kinach 29 czerwca 2018. Na razie nie wiadomo jaka będzie przyszłość tego filmu.

Michał Nowak (aip)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.