Facebook Google+ Twitter

Nowy VW up! - czy ma cechy przyszłego bestsellera?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-02-20 15:59

Volkswagen wprowadza na polski rynek nowe miejskie auto – up! Samochód z charyzmą i potencjałem. Auto jest już dostępne w salonach w cenie od 31 290 zł.

Ciekawy design deski rozdzielczej. / Fot. VWVolkswagen wprowadza na polski rynek nowe miejskie auto – up! Samochód z charyzmą i potencjałem. Auto jest już dostępne w salonach w cenie zaledwie 31 290 zł. Zależnie od budżetu i potrzeb można wybrać jedną z 3 wersji wyposażenia. Podstawową jest take up!, kolejną komfortowa move up!, a wersja najbogatsza to – high up! W momencie wprowadzenia na rynek na bazie high up! oferowane są dwa specjalne modele: black up! i white up!

Na minimalnej powierzchni (długość 3,54 m) up! oferuje maksimum przestrzeni dla 4 osób i efektywne technologie napędu. Wraz z up! debiutuje nowa generacja silników trzycylindrowych. Jednostki benzynowe mają moc 44 kW/60 KM i 55 kW/75 KM, spełniają normę emisji spalin Euro5 i napędzają przednie koła. Średnie zużycie paliwa w wersji z BlueMotion Technology (m.in. system Start-Stop, rekuperacja i opony zoptymalizowane pod kątem oporów toczenia) to zaledwie 4,2 l/100 km (60 KM) i 4,3 l/100 km (75 KM). Oba jednolitrowe silniki emitują poniżej 100 g/km CO2. W standardowych wersjach silniki zużywają odpowiednio 4,5 i 4,7 l/100 km.

Nieduże wymiary to jedyna recepta na idealny samochód miejski. / Fot. VWNa tej samej bazie, co silniki benzynowe, opierać się będzie silnik zasilany gazem ziemnym o mocy 50 kW/68 KM. Wariant up! EcoFuel BlueMotion Technology będzie emitować tylko 79 g/km CO2. Podczas IAA we Frankfurcie Volkswagen zaprezentował eco-up! – zbliżony do produkcji seryjnej model studyjny ekologicznej wersji zasilanej gazem ziemnym. Na 2013 rok zaplanowane zostało wprowadzenie na rynek up! z napędem elektrycznym; studyjna wersja tego up! Blue-e-Motion była również prezentowana we wrześniu podczas IAA. Równie nowe jak silniki są dwie 5-biegowe przekładnie (manualna i zautomatyzowana). Obie przekładnie należą do najlżejszych tego rodzaju skrzyń biegów na świecie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

1. To jest zapowiedź nowego modelu.
2. Czasy siermiężnych samochodzików już dawno minęły. Poza tym to klient nasz Pan.
3. Chętnie bym zobaczył na własne oczy informację o trwałości silnika Passata wynoszącą 150000 km.
4. jw.

Komentarz został ukrytyrozwiń

1. To jest artykuł czy reklama?
2. Po co w aucie miejskim czyli przeznaczonym do krótkich przejażdżek to całe wyposażenie?
3. Jaka jest trwałość tego silnika? Czy tak jak można przeczytać w (dawanej wyłącznie na niemiecki rynek) instrukcji do Passata - 150 000 km?
4. Jeśli się kupi taki samochód w najtańszej wersji, to w porównaniu do ceny zakupu normalnej wielkości używanego auta z lat 90-tych te 4,5 litra na 100 km spowoduje, że zwrot zainwestowanej gotówki będzie "już" po 300-350 tys km.
Biorąc pod uwagę, że auto miejskie przeciętnego Polaka pokonuje rocznie jakieś 15 000 km to wystarczy pojeździć nim "tylko" 20-23 lata i już będziemy na równo...
A jeśli tak jak producent sobie życzy sprzedamy je po pięciu, to po prostu jesteśmy jeleniem... (No ale ktoś musi przecież łożyć na nowe samoloty i pałace dla zarządu koncernu...)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.