Facebook Google+ Twitter

Nowy wicemarszałek województwa mazowieckiego z Platformy

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-07-05 16:36

Od dziś Zarząd Województwa Mazowieckiego ma nowego członka zarządu. Marcin Kierwiński (PO) decyzją radnych województwa mazowieckiego zastąpił Stefana Kotlewskiego na stanowisku wicemarszałka.

Tydzień temu wicemarszałek Stefan Kotlewski złożył rezygnację z pełnionej przez siebie funkcji. Na dzisiejszym posiedzeniu sejmiku radni podjęli decyzję o przyjęciu rezygnacji dotychczasowego wicemarszałka. W związku z tym nastąpiła konieczność powołania nowego członka zarządu. Radni w tajnym głosowaniu wybrali dziś nowego wicemarszałka – Marcina Kierwińskiego. Z 42 radnych, którzy byli obecni, 32 opowiedziało się za kandydaturą Kierwińskiego, przeciw było 6 osób, a 4 wstrzymały się od głosu.

Marcin Kierwiński jest członkiem Platformy Obywatelskiej. W ostatnich latach był radnym Warszawy. Poza tym pełnił funkcję wiceprezesa Zarządu Mazowieckiego Portu Lotniczego „Warszawa – Modlin” Sp. z o.o. oraz wiceprezesa Zarządu Instytucji Filmowej „Max-Film” SA. Uzyskał tytuł magistra inżyniera na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej oraz taki sam tytuł na Wydziale Inżynierii Produkcji (kierunek zarządzanie i marketing) PW. Od 2003 jest na studiach doktoranckich na Politechnice Warszawskiej.

Biuro Prasowe
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.