Facebook Google+ Twitter

Nowy właściciel zbuduje wielką Lechię?

Wygląda na to, że w Gdańsku nadeszły lepsze czasy dla piłki nożnej. Tamtejszą Lechię wykupiło konsorcjum niemiecko-szwajcarskie, które zamierza stworzyć klub walczący o najwyższe cele.

 / Fot. By Artur Andrzej (Own work) [Public domain], via Wikimedia CommonsJak na razie nowy właściciel się nie ujawnił. Wiadomo jedynie, że plany dotyczące przyszłości klubu mają zostać przedstawione w pierwszej połowie lutego. Media wiążą transakcję z nazwiskiem niemieckiego biznesmena, Franza Josefa Wernzego, który miał wyłożyć na Lechię 5 milionów złotych oraz spłacić 11 milionów długu.

Mimo iż wszystkie szczegóły sprzedaży Lechii Gdańsk nie zostały ujawnione, już teraz wiadomo kto wzmocni zespół z Pomorza. Nowym lechistą został już Paweł Stolarski - jeden z najbardziej utalentowanych obrońców w ekstraklasie, a lada dzień w klubie mają pojawić się Maciej Makuszewski i Zaur Sadajew z Tereka Grozny. Według niepotwierdzonych doniesień ma to być dopiero początek ofensywy transferowej gdańskiego klubu.

Zima sprzyja transakcjom związanym z piłkarskimi klubami. Przypomnijmy, że wcześniej Dariusz Midoduski i Bogusław Leśnodorski wykupili Legię Warszawa od koncernu ITI (pisaliśmy o tym w tym miejscu), a nowy inwestor pojawił się również w Koronie Kielce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.