Facebook Google+ Twitter

Nowy Zarząd Stowarzyszenia Pisarzy Polskich w Krakowie

Profesor Gabriela Matuszek została ponownie wybrana na prezesa krakowskiego oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

 / Fot. logo Podczas walnego zebrania wyborczego członkowie stowarzyszenia wyłonili
także zarząd w składzie: Józef Baran, Eligiusz Dymowski, Wojciech Ligęza, Łukasz Mańczyk, Bogdan Rogatko, Stanisław Stabro, Beata Szymańska, Marta Wyka, Michał Zabłocki.

Zdaniem prezes p. profesor Matuszek najważniejszym celem obecnej kadencji jest
wzmocnienie pozycji wartościowej literatury w Krakowie tak, by stanowiła ona jeden z centralnych filarów kulturalnych miasta.

- Pragniemy także kontynuować działania zmierzające do utworzenia w Krakowie nowoczesnego, multimedialnego Krakowskiego Domu Literatury, a także liczymy na aktywne wsparcie władz miasta - deklaruje prof. Matuszek.

Zarząd w nadchodzącej kadencji planuje wiele nowych imprez artystycznych oraz zwraca się ku nowoczesnym mediom i internetowi, jako równorzędnym do książki nośnikom treści literackich.

Stowarzyszenie Pisarzy Polskich istnieje od 1990 roku i skupia w swoich szeregach najwybitniejszych twórców krakowskich, także noblistów. Członkami SPP są pisarze, poeci, dramatopisarze, tłumacze i krytycy.

Stowarzyszenie Pisarzy Polskich jest najważniejszą organizacją w Polsce, skupiającą ludzi pióra. Jest spadkobiercą i kontynuatorem tradycji Związku Zawodowego Literatów Polskich, powstałego w 1920 roku z inicjatywy Stefana Żeromskiego. Stowarzyszenie Pisarzy Polskich w ramach swojej działalności zajmuje się promowaniem wartościowej literatury, organizacją spotkań i imprez literackich. Ważnym aspektem działalności stowarzyszenia jest pomoc i wspieranie członków poprzez inicjatywy wydawnicze, a także działania w obronie praw zawodowych i swobód twórczych. Krakowskie SPP jest także promotorem życia literackiego na terenie miasta oraz regionu Małopolski, organizując takie cykliczne imprezy, jak Krynicka Jesień Literacka, Poezja i Gwiazdy, Spotkania Literackie, Festiwale Literackie itp.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.