Facebook Google+ Twitter

Nowy zarząd TVP już w KRS

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-06 20:33

Nowy zarząd Telewizji Polskiej jest już w Krajowym Rejestrze Sądowym. Rzecznik warszawskiego sądu okręgowego Wojciech Małek powiedział, że sąd rejestrowy uczynił to na wniosek TVP. Sąd jednocześnie wykreślił z rejestru Tomasza Szatkowskiego jako pełniącego obowiązki prezesa telewizji publicznej.

Romuald Orzeł został prezesem zarządu Telewizji Polskiej 19 grudnia. Taką decyzję podjęła Rada Nadzorcza spółki. W skład zarządu TVP wchodzą ponadto Włodzimierz Ławniczak, Paweł Paluch i Przemysław Tejkowski.

Nowy prezes telewizji publicznej Romuald Orzeł ma 46 lat. Wcześniej przez kilka tygodni pełnił funkcję dyrektora biura zarządu i spraw korporacyjnych TVP. Z wykształcenia jest ekonomistą, po Uniwersytecie Gdańskim. W latach 90. był dziennikarzem "Dziennika Bałtyckiego" i "Wieczoru Wybrzeża", później także redaktorem naczelnym "Trybuny Śląskiej" i "Dziennika Zachodniego". Następnie związał się ze SKOK-ami, gdzie był między innymi prezesem spółki Media-SKOK, wydającej "Gazetę Bankową".

Rada Nadzorcza Telewizji Polskiej ogłosiła nowy konkurs na zarząd spółki po unieważnieniu poprzedniego. Powodem była formuła konkursu, według której nowy zarząd sprawowałby władzę tylko kilka miesięcy - do zakończenia zapoczątkowanej w 2006 roku jeszcze przez Jana Dworaka czteroletniej kadencji. W komunikacie wyjaśniono, że podjęte przez Radę decyzje wynikają z poczucia odpowiedzialności za stabilność zarządzania spółką, dążenia do zapewnienia warunków dla budowy długoterminowej strategii i utrzymania dobrej sytuacji finansowej spółki.

Od 2006 roku w TVP kilkakrotnie zmieniali się prezesi lub p. o. prezesa. Stanowisko to zajmowali kolejno: Jan Dworak, Bronisław Wildstein, Andrzej Urbański, Piotr Farfał, Bogusław Szwedo i Tomasz Szatkowski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.