Facebook Google+ Twitter

Nowy zarząd TVP o planach na najbliższe trzy miesiące

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-30 17:04

Nowy zarząd Telewizji Polskiej na swoim pierwszym posiedzeniu zajął się przyszłorocznym budżetem spółki. Pełniący obowiązki prezesów nie chcą komentować, jak może potoczyć się sytuacja we władzach TVP za trzy miesiące, kiedy zakończy się okres zawieszenia prezesa Andrzeja Urbańskiego i dwóch jego zastępców.

Odpowiedzialny za sprawy programowe Tomasz Rudomino powiedział wprost, że nie wie, co go czeka w marcu. "Co będzie za trzy miesiące? Nie chciałbym być wróżką, nie chcę spekulować. Zobaczymy" - powiedział Rudomino.

Pełniący obowiązki prezesa Telewizji Polskiej Piotr Farfał zapowiedział zmiany w ramówce. Podkreślił, że chodzi przede wszystkim o pokazanie, jakie audycje są finansowane z abonamentu. Zaznaczył, że środki z abonamentu mogą być wykorzystane jedynie na te pozycje ramówki, które ściśle wiążą się z realizowaniem przez TVP misji publicznej. "Koniec wykorzystywania abonamentu do naciąganych celów i pozycji programowych" - stwierdził Farfał. Członkowie zarządu nie chcieli komentować planowanych zmian kadrowych w telewizji.

Telewizja Polska ma wystąpić za tydzień o odtajnienie audytu z kontroli w spółce. TVP wystąpi również o kolejny audyt - tym razem kontrolujący dotychczasowe oraz przyszłe wykorzystanie środków z abonamentu. Tomasz Rudomino wyraził przekonanie, że nie wszystkie dane z audytu zostaną ujawnione. Jak podkreślił, dotyczy to głównie uwag na temat tajemnic handlowych oraz danych osobowych. Kolejny audyt, o który ma wnioskować TVP, ma wyjaśnić jak wykorzystywane są środki abonamentu. Jak wyjaśniał Tomasz Rudomino, TVP nie chce, by abonament był wykorzystywany do podejrzanych celów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.