Facebook Google+ Twitter

Nowy zarząd TVP spotka się ze wszystkimi związkami zawodowymi spółki

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-22 13:07

Nowy zarząd TVP zamierza spotkać się jutro, o godzinie 15, ze wszystkimi związkami zawodowymi spółki - powiedział pełniący obowiązki prezesa Telewizji Polskiej Bogusław Szwedo. Obecnie kompletowane są zaproszenia dla szefów zakładowych organizacji pracowniczych.

Bogusław Szwedo chce się dowiedzieć od związkowców, jak przedstawia się sytuacja w TVP - na przykład jeśli chodzi o zwolnienia grupowe. Łącznie w spółce działa 29 związków. Niewykluczone, że spotkanie odbędzie się w siedzibie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, a jeśli żadna z sal SDP nie będzie jutro wolna, to zarząd zaprosi związkowców do budynku Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Bogusław Szwedo wyjaśnił również, że on i jego pełnomocnicy pracują nad pozwem przeciwko Piotrowi Farfałowi. Nowy zarząd twierdzi, że Farfał złamał prawo, nie wpuszczając Bogusława Szwedy do siedziby Telewizji Polskiej. Tworzone są także wnioski do KRS o zarejestrowanie nowego zarządu TVP. Bogusław Szwedo przyznał, że złożenie wniosku jak najszybciej jest w interesie nowego zarządu, ale, jak się wyraził, najpierw trzeba wyjaśnić te "rzeczy w KRS, które zaplątał poprzedni prezes".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.