Facebook Google+ Twitter

Nowy zawód: stylista rzęs

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-10-18 09:45

Dbanie o urodę i jej poprawianie stało się obecnie niemal tak modne, jak swego czasu spodnie dzwony czy też małe torebki na łańcuszkach.

W zakładach kosmetycznych pracuje cały sztab ludzi, by poprawić to, w czym nie popisała się natura. Manicurzyści, pedicurzyści czy fryzjerzy to zawody, które są powszechnie znane. Jedną z nowych profesji, która podbija kosmetyczny rynek, jest stylista rzęs.

Skąd wywodzi się stylista rzęs?
Zawód ten rozpowszechnił się na świecie dzięki nowemu sposobowi zagęszczania rzęs. Jest to tzw. metoda 1:1, gdzie do jednej prawdziwej rzęsy doklejana jest jedna sztuczna. Wypiera ona doklejanie „kępek”. Rzęsy zyskują na długości, gęstości, a co za tym idzie – spojrzenie staje się bardziej wyraziste.

Kto może zostać stylistą rzęs?

Profesją tą może zająć się każdy. Zawód ten przyciąga głównie kobiety. Zarówno te, które planują zająć się profesjonalnie zabiegami kosmetycznymi, jak i chcące po prostu mieć dodatkowe zajęcie przynoszące dochody. Potrzebna jest do tego cierpliwość, dokładność, dobry wzrok i zdolności manualne. Jeden zabieg może bowiem trwać nawet do 3 godzin. W tym czasie stylistka może dokleić do 130 rzęs na jedno oko.

Jak zdobyć potrzebne kwalifikacje?
Szkolenia dla stylistów prowadzą renomowane firmy produkujące kosmetyki przeznaczone do rzęs. Szkolenie takie trwa zazwyczaj 8–9 godzin i jest podzielone na część teoretyczną i praktyczną. Najpierw styliści pracują na manekinach, później na modelce pod okiem trenera. Praktykę uzupełniają ćwiczenia na rodzinie i znajomych, których efekt ocenia później trener. Ocena ta decyduje, kiedy stylistka dostanie certyfikat. Po takim szkoleniu stylistka umie rozpoznać cykl życia rzęsy, by wybrać te, które można przedłużyć. Potrafi też dobrać odpowiednią długość, grubość i podkręcenie do kształtu oka.

Co jeszcze jest niezbędne do pracy w tym zawodzie?
Do pracy stylistce potrzebne jest odpowiednie łóżko i lampa, a także profesjonalne produkty do stylizacji rzęs. Potrzebna też jest wiedza z zakresu marketingu, aby umieć swoje usługi sprzedać na rynku.

Jakie korzyści płyną z wykonywania tej profesji?
Miesięczne dochody stylistki mogą osiągać kwoty nawet kilku tysięcy. Jak widać, wysiłek, jaki trzeba włożyć wcześniej, zwraca się.

Jeżeli interesujesz się urodą, trendami na rynku kosmetycznym i lubisz zajęcia wymagające precyzji, ten zawód może być dla Ciebie.

Roman Cieciuch
Zielona Linia
Tel. 19 524

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.