Facebook Google+ Twitter

Nowy zestaw "trzech tenorów"? Gowin, Wipler i Kowal tworzą partię

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2013-09-10 07:39

W dzisiejszym wydaniu "Rzeczpospolita" informuje, że Jarosław Gowin dogadał się w kwestii nowej formacji politycznej z Przemysławem 
Wiplerem oraz Pawłem Kowalem. Do porozumienia miało dojść w piątek.

 / Fot. Archiwum PolskapresseJak ustaliła "Rz", przywódcą w nowym projekcie będzie Gowin, pozostali liderzy uznali jego przywództwo. Partia będzie nawiązywać do wartości, promowanych przez byłego ministra Platformy podczas letniej kampanii, czyli gospodarka, rodzina i tradycja. Liderzy nowego ugrupowania mają liberalne podejście do gospodarki oraz skrajnie konserwatywne podejście do spraw światopoglądowych.

Dziennik podaje, że ugrupowanie Polska Jest Najważniejsza, któremu przewodzi Paweł Kowal ma się rozwiązać i wejść do nowego ugrupowania pod nowy szyld. "Cichą współpracę" w projekcie miała zadeklarować jedna z organizacji zrzeszających przedsiębiorców.

Gowin dla W24: Nie mam planów założenia nowej partii

Na początku sierpnia Jarosław Gowin gościł w redakcji Wiadomości24 i odpowiadał na pytania czytelników. Krytykował wtedy Platformę Obywatelską i swojego kontrkandydata m.in za zawieszenie progu ostrożnościowego, co nazwał drogą do zadłużania państwa. "Konkretni ludzie będą musieli spłacać te długi. To Platforma, która wprowadziła ten próg kilka lat temu, zawsze opowiadała się za odpowiedzialną polityką finansową. Dzisiaj na skutek błędu ministra Rostowskiego podejmuje decyzje, które mogą mieć fatalne skutki dla polskiej gospodarki i dla budżetów polskich rodzin" - powiedział. Minister wypominał Platformie również odejście od pierwotnych ideałów, zapisanych w statucie.

Na pytanie, czy odejdzie z PO jeśli przegra wybory o przywództwo i czy założy własną partię, opartą o ideały programowe Platformy, minister zaprzeczył. Przemysław Wipler zapraszał publicznie go do współpracy. "Nie mam takich planów. Ale chętnie będę współpracował z Przemysławem Wiplerem. Jak tylko wygram wybory na pewno zaproszę go do przystąpienia do Platformy Obywatelskiej. Jest potrzeba propagowania poglądów (...) "wolnościowych", i to zamierzam robić. Mam nadzieję, że w Platformie" - mówił.

Jednocześnie Gowin zapowiedział, że nawet jeśli zostanie wyrzucony z PO na pewno nie zniknie ze sceny politycznej. "Liczę się z konsekwencjami także dla siebie. Mogę zapewnić, że jeżeli zostanę usunięty z Platformy, to nie zamierzam przechodzić do PiS-u i nie wycofam się z polityki".

Pozostaje zadać pytanie, czy już wtedy Jarosław Gowin planował założenie nowej partii. Drogi do tworzenia ugrupowania miał dwie: wyrzucenie za krytykowanie rządu lub samodzielne odejście z partii po wyborach. Podczas kampanii starał się przekonać członków Platformy, ale również samych wyborców do swojego programu. Zabiegi marketingowe, takie jak gry internetowe, garnitur w jednym kolorze, gazetki rozdawane w całej Polsce z hasłem zostającym w pamięci miały na celu podnieść rozpoznawalność przyszłego lidera. Lidera nowej centroprawicowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Czy jest jeszcze możliwy powiew czegoś sensownego?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Łukaszu proszę mi nie przypisywać słów których nie napisałam .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Poczekamy na program partii Gowina, a wtedy wykażemy, czy faktyczna różnica leży bardziej w poglądach na gospodarkę, czy w noszonym krawacie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hahaha... cudowny komentarz Pani Szychlińskiej. Najpierw wypisuje jaki to niewdzięcznik z Gowina, że zależy mu tylko na karierze, wszystko co najgorsze o nim, a teraz życzy mu powodzenia. Proponuję Pani zejść na ziemię.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 10.09.2013 16:55

Drodzy Państwo, proponuję, by temat Smoleńska poruszać w grupach dyskusyjnych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No to PiS ma problem . Byli posłowie tej partii są zagrożeniem dla Kaczyńskiego . Nowy projekt polityczny po prawej stronie nieźle może namieszać . Pan Gowin załapie się na doczepkę .
Oby się im udało . Kombatanci post solidarnościowi na emerytury . Najważniejsze aby PiS nigdy nie wrócił do władzy .To partia zacofańców i awanturników . W wolnych chwilach ostro balują .

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Andrzej Chorążewicz
Kwestię odpowiedzialności już dawno wyjaśniono.Za bezpieczeństwo wizyty w Smoleńsku odpowiadają służby pod rozkazami Tuska.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Andrzej Chorążewicz
Bezpośrednio odpowiedzialnym za śmierć jest Tusk i jego ekipa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Aż miło patrzeć jak "tuskowa wieża" zbudowana na obłudzie rozpada się !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z tym skrajnie konserwatywnym podejściem do spraw aksjologicznych to był nie przesadzał. Każdy z tej trójki ma po prostu konserwatywne poglądy i skrajności w nich nie widzę.

Prędzej bym ich utożsamiał z umiarkowanymi konserwatystami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.