Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22489 miejsce

Nowy zwiastun filmu "Warszawa 1935"! Zobacz, jak wyglądała stolica przed wojną [WIDEO]

15 marca 2013 roku na ekrany polskich kin trafi film "Warszawa 1935", będący pierwszą w historii cyfrową rekonstrukcją przedwojennej stolicy. Już dziś w sieci można obejrzeć najnowszy zwiastun niesamowitego obrazu.

plakat filmu "Warszawa 1935" / Fot. Materiały promocyjnePomysłodawcą filmu o przedwojennej Warszawie jest Tomasz Gomoła, który od 3 lat planował rekonstrukcję stolicy z dawnych lat. Celem produkcji miało być przywrócenie pamięci o dawnej Warszawie, przez przywołanie oryginalnej zabudowy oraz niepowtarzalnej atmosfery, która panowała w tamtych czasach. W efekcie współpracy ze studiem Newborn animacja i vfx z warszawskiej Pragi, powstał 20-minutowy obraz w technologii 3D, przedstawiający Warszawę z całym jej dziedzictwem, które zostało później zniszczone w czasie wojny.

“Warszawa 1935” przedstawia głównie rejony Śródmieścia, zaczynając od skrzyżowania ulicy Marszałkowskiej i Alej Jerozolimskich do Ogrodu Saskiego. Zobaczyć będzie można również plac Dąbrowskiego, Napoleona i Piłsudskiego. Scenografia została stworzona na podstawie albumów ze zdjęciami z tamtego okresu. W czasie pracy nad filmem wykorzystano m.in. fotografie z Archiwum Państwowego Miasta Stołecznego Warszawy.

Film "Warszawa 1935" będzie wyświetlany w sieci kin na terenie całego kraju oraz w wybranych kinach studyjnych.Nie wiesz, co obejrzeć wieczorem w telewizji? Sprawdź aktualny program telewizyjny!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Bardzo czekam na ten film. Zwiastuny są ogromnie zachęcające. Praca, którą wykonuje Tomasz Gomoła jest niezwykła!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.