Facebook Google+ Twitter

Nowym bp Kościoła ewangelicko-augsburskiego jest ks. Jerzy Samiec

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-17 14:04

Ksiądz Jerzy Samiec został Biskupem Kościoła ewangelicko-augsburskiego w Polsce. Wyboru dokonano podczas XII Synodu tego Kościoła. Ksiądz Jerzy Samiec został wybrany na to stanowisko na 10-letnią kadencję.

W głosowaniu udział wzięło 63 synodałów. Na księdza Samca oddano 38 głosów, na księdza doktora Adriana Korczago 18 głosów, a na księdza doktora Marka Jerzego Uglorza 7 głosów.

Jerzy Samiec urodził się w 1963 roku w Cieszynie. Po studiach na Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej podjął pracę w Kościele, pracuje w parafii ewangelicko-augsburskiej w Gliwicach, od 1994 roku jest tam proboszczem. Angażuje się przede wszystkim w pracę z młodzieżą i pracę misyjną.

Jest wykładowcą w Szkole Biblijnej, która znajduje się przy Centrum Misji i Ewangelizacji w Dzięgielowie. W Gliwicach wraz z gronem współpracujących osób zorganizował Liceum Ogólnokształcące i Gimnazjum Ewangelickie.

Biskupem Kościoła Kościoła ewangelicko-augsburskiego w Polsce był dotąd biskup Janusz Jagucki, Skrócono mu kadencję z powodu informacji IPN o jego współpracy ze służbami PRL.

Oprócz przeprowadzenia wyborów Biskupa Kościoła, podczas trwających do niedzieli obrad, Synod zajmie się przygotowaniami do Roku Młodzieży, który odbędzie się w Kościele ewangelicko-augsburskim w przyszłym roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.