Facebook Google+ Twitter

"Nóż To Narzędzie" - obywatelski sprzeciw

Wprowadzane zmiany w ustawie pozwolą w praktyce zarówno na aresztowanie i skazanie na karę więzienia uczciwego obywatela (wędkarz jadący komunikacją publiczną) jak i łatwe jej ominięcie przez bandytów (śrubokręt jest nie mniej zabójczy, a pozwala łatwo znaleźć "uzasadnienie realizacją celu zgodnego z prawem").

http://ntn.knives.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (18):

Sortuj komentarze:

Demokracja to piękny system polityczny, w którym kilku oszołomów (czytaj mniejszość), rządzi większością. Z niecierpliwością czekam na zakazanie prowadzenia pojazdów mechanicznych w miejscach publicznych - wydzielają one zabójcze dla zdrowia związki chemiczne, stwarzają śmiertelne zagrożenie dla pieszych oraz innych kierowców.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam nadzieję, ze nierozróżnianie publicznego noszenia maczet od posiadania noży i scyzoryków spotka się z dyskwalifikacją w Sejmie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobry artykuł, poruszający ważny problem ,ale... Problem tkwi raczej chyba w mentalności ludzi. Należałoby raczej lepiej egzekwować prawo-kary np za napaść z użyciem noża, czy innego niebezpieczniego narzędzia powinny być dotkliwsze , do tego przydałaby sie prewencja w szkołach, obok wychowania komunikacyjnegom przydałoby się też wychowanie dla bezpieczeństwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
egiptek@gmail.com
 • egiptek@gmail.com
 • 17.05.2011 20:54

Trzeba ustawą zlikwidować szkoły na wsi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

> Mi się od 5 lat jak tu mieszkam nigdy nie zdarzyLo

No to teraz może się to zmienić ;]

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marcin
 • Marcin
 • 13.05.2011 11:16

Pokażcie mi dilera narkotykowego, który zmienił profesję bo zdelegalizowała taki handel ustawa...
Są ich tysiące w całym kraju, pokażcie mi choć jednego... skoro nie pokażecie, nie pokażecie tez ani jednego gangstera/przestępce, który zrezygnował z broni przez nową ustawę... a skoro tak, to dlaczego ustawa zabrania obrony uczciwemu człowiekowi?
Jeżeli moja obrona będzie nieskuteczna bo bez broni tak będzie, państwo ma dać mi policjanta za cienia, gdy będzie gonić mnie łysy dres z siekierą nie będzie czasu na dzwonienie po niego... tylko kto za to zapłaci?

Komentarz został ukrytyrozwiń
joko
 • joko
 • 13.05.2011 10:12

wystarczy przejsc na czerwonym świetle i to już grozi przeszukaniem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
i
 • i
 • 13.05.2011 10:09

"Dozwolone jest posiadanie takiej broni w miejscu publicznym, jeżeli okoliczności wskazują, że jest to uzasadnione realizacją celu zgodnego z prawem.”

może trochę wysiłku umysłowego??

Komentarz został ukrytyrozwiń
Behe
 • Behe
 • 13.05.2011 08:28

Zakazane być może i jest, ale jeśli jesteś normalnym obywatelem, nie fresk urn czy muzIna z Council estate, to szanse na bycie zatrzymanym i przeszukanym są minimalne. Mi się od 5 lat jak tu mieszkam nigdy nie zdarzyLo żeby policja czegokolwiek ode nie chciała. A przez ponad 2 lata biegalem z całym zestaw
Noży w plecaku bo pracowałem jako kucharz dla agencji. Wiec problemem nie jest prawo samo sobie tylko sposób jego egzekucji. Bo jeśli będzie tak samo jak z zakazem posiadania narkOtykow to ja dziekuje

Komentarz został ukrytyrozwiń
Janusz Szubert
 • Janusz Szubert
 • 12.05.2011 02:49

Prawdę głoszą "przedpiścy", iż projekt zmian w UoBiA autorstwa PiS jest, najeufemistyczniej mówiąc, nieprzemyślany i - jako taki (oraz ze względu na partyjne niesnaski) - zostanie przez Sejm niemal napewno odrzucony. Prawdziwy problem tkwi gdzie indziej - otóż czeka nas, pod przykrywką zwiększenia bezpieczeństwa podczas EURO 2012 - kolejna antynożowa inicjatywa ustawodawcza, tym razem rządowa. Istotę tego pomysłu dobrze obrazuje nast. cytat (oficjalne opracowanie MSWiA w kwestii stanowiska Rządu wobec inicjatywy ustawodawczej PiS):
"Rząd stoi na stanowisku, iż rozwiązaniem alternatywnym do wskazanego w projektowanej regulacji mogłoby być wprowadzenie do kodeksu wykroczeń, wykroczenia polegającego na posiadaniu noży czy też innych niebezpiecznych narzędzi w miejscu publicznym, w okolicznościach, które w dostateczny sposób nie uzasadniają potrzeby ich posiadania..."
Stosowny projekt ustawy został już dosyć dawno przygotowany w MSWiA (ciekawi i myślący sami znajdą) i obawiam się, że zostanie przez Sejm "przyklepany"... i będzie można każdego skazać za scyzoryk w kieszeni. :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.