Facebook Google+ Twitter

Nożownik na Uniwersytecie Jagielońskim

W czwartek około godziny 12.15 w bibliotece Wydziału Prawa i Administracji 21-letni student III roku prawa zaatakował bagnetem swojego o rok młodszego kolegę.

Jak dowiadujemy się od świadków napastnik wybrał przypadkową ofiarę i i bez powodu zaatakował ją bagnetem. Mężczyzna, student III roku prawa UJ pochodzący z Rybnika, zadał trzy ciosy celując w okolicę głowy i szyi. Na szczęście ofiara, studentowi II roku, udało się zasłonić rękoma przed uderzeniami.

Studenci uczący się w bibliotece szybko z niej uciekli zabierając ze sobą rannego. Ktoś wezwał policję. Pracownicy biblioteki zamknęli elektryczne drzwi i uwięzili tym samym napastnika. Ofiarę do przyjazdu karetki opatrywano na korytarzu. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Na razie nie wiemy jakie motywy kierowały sprawcą.

Studenci UJ nie mogą uwierzyć w to co się stało.
- Jestem przerażona tym, co się stało. Do tej pory o takich wypadkach słyszeliśmy tylko w telewizji. Teraz nie mamy żadnej pewności, że ktoś nas zaraz nie zaatakuje. W tej sprawie pozytywne jest tylko to, że temu chłopakowi nic się nie stało - mówi studentka prawa Elżbieta Sołdon.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.