Facebook Google+ Twitter

NPW: brzoza została złamana między 5 a 12 kwietnia

Naczelna Prokuratura Wojskowa poinformowała, że opinia teledetekcyjna dot. zdjęć satelitarnych rejonu katastrofy smoleńskiej została przesłana do prokuratury wojskowej. Z opinii SWW wynika, że brzoza została złamana w okresie 5-12 kwietnia.

Brzoza w Smoleńsku / Fot. By Happa (Own work) [CC-BY-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia CommonsProkuratura wojskowa wystąpiła do Służby Wywiadu Wojskowego o materiały w październiku bieżącego roku. W 11-stronicowej opinii zamieszczono ilustracje oraz opisy, a także porównanie zdjęć satelitarnych terenu z 5 i 12 kwietnia. Widać na nich, że w przeciągu tamtego tygodnia brzoza została złamana. "Mogło ono nastąpić wskutek zderzenia z nim samolotu" - podano w opinii.

Pod koniec października tezę, że drzewo było złamane już 5 kwietnia przedstawił na posiedzeniu parlamentarnego zespołu ds. przyczyn katastrofy Chris Cieszewski z Uniwersytetu Georgii. Antoni Macierewicz zapewniał wtedy, że prokuratura wojskowa nie posiada żadnej ekspertyzy, która udowodniłaby, że brzoza nie została ułamana przed 10 kwietnia. "Jeśli ma, niech pokaże" - komentował.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.