Facebook Google+ Twitter

NSA złamała większość zabezpieczeń w internecie. Prywatność w sieci przeszła do historii

Amerykańska Agencja Bezpieczeństwa Narodowego miała złamać większość zabezpieczeń chroniących prywatność użytkowników internetu - informują brytyjski "The Guardian" i "New York Times".

 / Fot. National Security Agency/Public DomainNSA miała wydać miliardy dolarów na program budowy superkomputerów umożliwiających łamanie zabezpieczeń. Agencja współpracowała również z producentami oprogramowania, którzy w swoich produktach tworzyli tzw. "tylne furtki" pozwalające na nieautoryzowany dostęp do danych przed tym, gdy zostały one zaszyfrowane. Media nie podają nazw przedsiębiorstw, które pracowały z NSA.

"Przez ubiegłą dekadę NSA przewodziła agresywnym wszechstronnym wysiłkom w celu przełamania powszechnie używanych internetowych technologii szyfrujących. Znaczne ilości zaszyfrowanych danych internetowych, które do tej pory były niedostępne, można obecnie wykorzystywać" - czytamy w raporcie z 2010 r. cytowanym przez PAP.

Amerykańscy i brytyjscy dziennikarze powołują się na dokumenty, które przekazał im przebywający obecnie w Rosji Edward Snowden.

Prezydent Rosji, Władimir Putin pytany przez dziennikarzy o Snowdena podczas szczytu G20 powiedział, że Barack Obama nie zwracał się w trakcie ostatnich rozmów o ekstradycję Amerykanina. "Trafił do nas całkowicie przypadkiem, nie zachęcaliśmy go. Wyszło tak, że został u nas" - mówił o Snowdenie Putin cytowany przez serwis TVN24.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Cóż począć z takim zdrajcą Snowdenem? (Snowden to mój szpieg - link )
A cóż począć z prezydentami, którzy o niczym nie wiedzieli?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.