Facebook Google+ Twitter

NSZZ Solidarność po zjeździe: Nie prywatyzacji szpitali

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-10 17:48

W Wadowicach zakończył się XXII Krajowy Zjazd Delegatów Solidarności. Związkowcy uznali, że należy rozważyć pomysł prezydenta o przeprowadzeniu referendum w sprawie prywatyzacji służby zdrowia.

Uczestnik zjazdu, przewodniczący lubelskiej Solidarnosci Marian Król powiedział Radiu Lublin, że służba zdrowia powinna być publiczna. Zaznaczył, że związkowcy oczekują, iż nie dojdzie do ukrytej prywatyzacji. Zdaniem związkowców, należy też rozważyć pomysł prezydenta w sprawie referendum.

Solidarność źle ocenia prace rządu w sprawie ratowania polskich stoczni. Podobna ocena należy się rządowi za zgodę na unijne normy emisji dwutlenku węgla. Polskie zakłady przestaną być konkurencyjne i będą upadać - uważa Marian Król.

Związkowcy rozmawiali także o kryzysie ekonomicznym, choć Solidarnośc nie zajęła oficjalnego stanowiska w tej sprawie. - Mamy świadomość, że kryzys dotknie Polskę. Nie możemy przerzucać kosztów giełdowego krachu na obywateli - powiedział przewodniczący lubelskiej Solidarności Marian Król.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.