Facebook Google+ Twitter

NSZZ Solidarność: Żądamy dymisji ministra skarbu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-18 21:03

Zarząd regionu NSZZ "Solidarność" Pomorza Zachodniego chce dymisji ministra skarbu. Zdaniem związkowców, Aleksander Grad to człowiek, który zaszkodził w procesie restrukturyzacji stoczni, dlatego powienien odejść.

Przewodniczący regionu Mieczysław Jurek podkreśla, że tak będzie lepiej dla dobra przyszłości przemysłu stoczniowego w Polsce. Związkowcy zarzucają ministrowi Gradowi kombinatorstwo i niekompetencję.

Pismo w sprawie odwołania ministra Grada zostało wysłane dziś do premiera Donalda Tuska. Podpisali się pod nim Mieczysław Jurek i Krzysztof Fidura, wiceprzewodniczący "Solidarności" w Stoczni Szczecińskiej Nowa. Związkowcy apelują też do szefa rządu o jak najszybsze spotkanie.

Mieczysław Jurek dodał, że w następny poniedziałek wybiera się do Brukseli blisko 300 szczecińskich stoczniowców. Będzie to kolejny protest w obronie przemysłu stoczniowego w Polsce oraz równego traktowania. Jurek dodaje, że związkowcy chcą, aby stocznie mogły otrzymać taką samą pomoc od państwa, jaką otrzymują teraz banki.

Mieczysław Jurek dodał, że związkowcy będą prosić unijną komisarz do spraw konkurencji o przedstawienie propozycji rozwiązania problemu produkcji stoczniowej w Polsce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.