Facebook Google+ Twitter

Nuklearny program Iranu trafi pod kontrole obserwatorów?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-01 19:09

Iran zgodził się na kolejną turę rozmów w sprawie swego programu atomowego. Ma się ona odbyć jeszcze w tym miesiącu - poinformował szef dyplomacji Unii Europejskiej Javier Solana na konferencji prasowej w Genewie.

W Genewie zakończyło się spotkanie przedstawicieli Stanów Zjednoczonych, Rosji, Chin, Francji, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Iranu. Solana powiedział, że było ono niezwykle ważne. Teheran zgodził się na eksport wzbogaconego uranu.

Światowe mocarstwa spodziewają się także, że w ciągu dwóch tygodni, na teren irańskiego zakładu wzbogacania uranu w mieście Kom zostaną wpuszczeni międzynarodowi inspektorzy.

Zdaniem przedstawicieli Iranu, w Genewie chodziło bardziej o ogólna dyskusję na temat polityki atomowej, a nie o tym, czy likwidować elektrownie atomowe w Iranie. Francuzi i Amerykanie uważają, że na razie nie trzeba nakładać nowych sankcji na Iran, który powinien mieć czas na pokazanie dobrej woli. Choć przedstawiciele Teheranu zgodzili się na kolejne spotkanie, to zastrzegli, że nie ma mowy o rezygnacji z elektorwni atomowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.