Facebook Google+ Twitter

Numer, który uratuje życie

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-03-16 21:21

Co roku, szczególnie podczas sezonu grzewczego media oraz służby ratunkowe informują nas o ofiarach "cichego zabójcy" - czadu.

Możemy zmniejszyć liczbę interwencji strażaków / Fot. Paweł BednarczykWielu tragicznym w skutkach zdarzeniom można było zapobiec przeprowadzając przegląd instalacji grzewczej, zakupić czujkę, która informuje o niebezpiecznym stężeniu CO w powietrzu. Niestety świadomość
zagrożenia ze strony czadu w naszym spoołeczeństwie jest niewielka. A problem jest i to ogromny. Statystyki z województwa lubelskiego nie napawają optymizmem.

PSP Lublin podaje: W okresie grzewczym 2008/2009 na terenie Lubelszczyzny odnotowaliśmy (do połowy marca 2009 r.), aż 22 ofiary śmiertelne w pożarach (w tym od „czadu” 3 osoby). Natomiast rannych zostało 96 osób, a od „czadu” 24.

By to zmienić Pogotowie Kominiarskie uruchomiło program "Bezpieczny Powiat". Pod numerem 0 801 600 600 zainteresowany może uzyskać informacje odnośnie bezpieczeństwa instalacji oraz skontaktować się z kominiarzem.

Numer jest czynny codziennie w godzinach 8-20. Z sieci Era, Plus, Play nr. tel: 818 830 901.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 20.03.2009 18:34

Powoli powoli rodzina składa się z reguły z więcej niż jednej dorosłej osoby więc proszę o nie interpretowanie opacznie moich słów. Jeśli wszyscy dorośli uważają że jest dobrze tak jak jest to mają do tego prawo i nic nam do tego.

Teraz co do "ran od czadu" to jeśli to był cytat to należało go oznaczyć i w ten sposób uniknęlibyśmy problemu. Inna sprawa że słowa wypowiedziane w formie potoczniej slangowej nie powinny bez oznaczenia "" lub odpowiedniego komentarza trafić do artykułu szanującego się dziennikarza.

ps: nie chodzi mi o to by Cię opie.. :) lecz o to by w następne arty były coraz lepsze :)
pozdrawiam
hub_lan

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 19.03.2009 09:46

To jest cytat ze źródła PSP, skoro strażacy używają takiej terminologii to nie widziałem przeszkód by inaczej to ująć.

Co do drugiej sprawy to nie uważam, że jest to zły pomysł sprawdzić instalację czy zakupić czujkę. Dlaczego z zaniedbania jednej osoby życie ma tracić cała rodzina ? Takie przypadki były niestety.
Szkoda, że nie traktujemy pewnych spraw dotyczących poprawy bezpieczeństwa ludzi na poważnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 17.03.2009 14:07

Szanowny Autorze co to jest ranny od czadu? :)
Czyżby czad tak się rozpędził że od samego uderzenia człowiek mógł zostać ranny?

A tak na marginesie.
Każdy ma prawo mieć wolny wybór czy ma ochotę umrzeć z powodu zatrucia czadem poprzez wychłodzenie (po wyłączeniu ogrzewania) czy z przepicia. Jeśli ktoś po 20 latach użytkowania jakiejkolwiek instalacji nie myśli nawet o przeglądzie czy remoncie to cóż w kraju wolnych ludzi prawo do samobójstwa jest jednym z praw.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.